KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Lupič při přepadení barů používal rukavice i návleky, ani to mu nepomohlo

Olomouckým kriminalistům se podařilo dopadnout třicetiletého muže z Ostravy, který na přelomu října a listopadu spáchal pět loupežných přepadení v barech v Olomouci a Litovli. Ve dvou případech mu jako tipařka pomáhala třiadvacetiletá žena z Olomouce.


„Scénář přepadení byl ve všech případech shodný. Maskovaný muž vstoupil do baru a pod pohrůžkou namířené střelné zbraně žádal vydání finanční hotovosti,“ řekl v pondělí novinářům vedoucí olomouckého územního odboru Policie ČR Petr Tománek.

K prvnímu přepadení došlo 25. října po druhé hodině ranní ve Sportbaru Hvězda na Žerotínově ulici v Litovli. Postupně pak lupič navštívil olomoucké herny a bary. Naposledy pak loupil 7. listopadu po páté hodině ranní v baru Alibaba na Žerotínově ulici v Litovli. Celkem ukořistil přes 230 tisíc korun, při přepadeních nebyl nikdo zraněn.

„Muž byl zadržen ještě 7. listopadu okolo třiadvacáté hodiny na Rooseveltově ulici v Olomouci při akci s názvem Zločin, kterou jsme přichystali poté, co jsme postupně zúžili okruh podezřelých. Dopaden byl i s ženou, která mu nejméně ve dvou případech loupežných přepadení pomáhala,“ uvedl Tománek. Pomoc ženy spočívala v tom, že se šla před lupičem podívat, jak to v baru vypadá.

„Lupič se v barech choval velmi suverénně a pracoval velmi sofistikovaně. Používal nejrůznějších oděvní doplňky, aby znemožnil svou identifikaci a na místě nezanechal stopy, podle kterých bychom jej usvědčili. Šlo o rukavice, návleky na boty, kapuci či kápi s otvorem pro oči,“ poznamenal Tománkův zástupce Jiří Musil.

V autě lupiče poté policisté našli věci, které muž při přepadeních používal, včetně plynových pistolí. „Jde o již devětkrát soudně trestaného recidivistu, nyní je v podmínce, která mu měla vypršet v roce 2015,“ uvedl kriminalista Jiří Kubák.

Muž podle něj své jednání nepopírá, tvrdí, že jej k tomu dohnaly dluhy. „Na svou obhajobu uvedl, že loupil proto, aby nepřišel o byt v exekuci. Peníze však u něj nalezeny nebyly a lze předpokládat, že je jako gambler prohrál v automatech,“ dodal Kubák.

Při zatčení byl u muže nalezen mj. i pervitin, o jeho spolupachatelce je podle kriminalistů známo, že je drogově závislá a v minulosti už byla vyšetřována v souvislosti s drogovými delikty.

„Jejich vztah lze popsat jako vztah loupežníka a narkomanky. Ona tvrdí, že jej milovala, ale on se o ní nevyjadřuje příliš pěkně,“ dodal Kubák. Oběma zadrženým zhrozí až deset let vězení.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín