KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Výjimečný trest pro vraha, za brutální utýrání družky dostal 24 let

Krajský soud v Ostravě poslal v pátek na 24 let do vězení Ladislava Kováče (42), který letos v únoru v opilosti brutálně napadl svoji družku v ubytovně ve Vítkově na Opavsku. Po dobu několika hodin ji kopal do hlavy a do břicha, útok vedl i paličkou na maso. Žena svým zraněním podlehla na druhý den v nemocnici. Rozsudek zatím není pravomocný, Ladislav Kováč se okamžitě odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci.


Soud uznal Kováče vinným ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z dalších trestných činů. Útokem s fatálními následky vyvrcholilo dlouholeté týrání, které musela žena snášet. „Měli jsme co do činění s výjimečným případem,“ odůvodnil vysoký trest soudce Martin Kaňok. „Případ se zcela vymyká ostatním vraždám. Obžalovaný projevil naprostou neúctu k lidskému životu, ke své partnerce, která mu dala tři zdravé děti,“ dodal soudce.

Na vítkovské ubytovně žil muž s obětí a jejich třemi dětmi ve věku od tří do šesti let bez nájemní smlouvy. Ženu násilník napadal opakovaně po dobu několika měsíců. „Nikdy se nikomu nesvěřila. Když ji opakovaně odvážela sanitka do nemocnice, řekla například, že spadla ze schodů,“ řekl soudce.

Útok trval několik hodin

V rozsudku stojí, že žena musela snášet týrání minimálně po dobu několika měsíců. „My se ale domníváme, že to nebyly jen dlouhé měsíce, ale dlouhé roky,“ dodal soudce s tím, že k útokům na matku muž nabádal i děti, které ho uposlechly. Několik, týdnů před smrtí ženy dokonce děti své matce na příkaz otce ostříhaly vlasy.

Útok, ke kterému došlo během jedné únorové noci, byl obzvlášť surový. „Podle poranění to byly kopy, údery pěstmi, bouchání předměty a podobně. K počtu zranění se nelze vyjádřit, probíhalo to celou noc, útok byl mnohočetný a masivní,“ uvedla státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Soudce řekl, že vražedný útok trval nepředstavitelně dlouho - od osmé hodiny večerní pravděpodobné až do páté hodiny ranní.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

MAŠEK IVAN
* 11.12.1990 hledaný

MENCZEROVÁ VANESA
* 21.7.2002 hledaná

MINDÁK MILAN
* 8.3.1982 hledaný

MUSIL MARTIN
* 3.8.1979 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

OLAH ZDENĚK
* 3.5.1992 hledaný

PECHOVÁ VANESA
* 29.5.2002 hledaná

PLACATOVÁ ELIŠKA
* 5.11.2002 hledaná

PODLEŠÁK ADAM
* 25.3.1984 hledaný

PRUŽINA LADISLAV
* 5.12.1956 hledaný

SMEJKAL VÁCLAV
* 29.3.1981 hledaný

TICHÝ JAROSLAV
* 29.5.1965 hledaný

VÁCHA MIROSLAV
* 17.7.1956 hledaný

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín