KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladý lupič přepadával na ulicích starší ženy, útočil vždy zezadu

Olomouckým kriminalistům se podařilo ve spolupráci s kolegy v Bruntálu zjistit pachatele loupežných přepadení seniorek, k nimž došlo na přelomu října a listopadu v Olomouci a Bruntálu. Je jím jednadvacetiletý muž z Rýmařova na Bruntálsku, který přebývá v Olomouci.


Na svědomí má čtyři loupeže. První případ se stal 29. října odpoledne. „Před vchodem do domu na ulici Foerstrova v Olomouci zaútočil na jednaosmdesátiletou seniorku z Olomouce. Povalil ji na zem a odcizil jí nákupní tašku s osobními doklady a penězi. Z místa pak utekl. Seniorka při pádu utrpěla zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici,“ řekla Právu v pondělí olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Na starší ženy zaútočil mladík v Olomouci na ulicích i v následujících dvou dnech, vždy dopoledne. V prvním případě uloupil tašku s nákupem potravin, peněženkou s penězi a osobními doklady, přičemž i tato přepadená utrpěla při pádu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Ve druhém případě oloupená utrpěla lehká zranění v podobě odřenin. „Stačila se chvíli bránit, ale kabelku pak také pustila,“ uvedla Štrbáková.

K činům se přiznal

Naposledy mladý lupič zaútočil 1. listopadu na starší ženu v Bruntále. „Odcizil jí kabelku s peněženkou. Z ní vytáhl finanční hotovost a pomocí platební karty, která byla v peněžence uložena společně s pinem, vybral v bankomatu ve třech případech částku čtyři tisíce a jedenkrát tři tisíce korun,“ poznamenala mluvčí s tím, že muž útočil na ženy vždy zezadu.

Osudným se mu stal právě výběr hotovostí z bankomatu. Jeho totožnost se totiž podařilo zjistit díky kamerovému záznamu. „Následně byl předveden k podání vysvětlení, při kterém se policistům přiznal ke všem loupežným přepadením. Své přiznání potvrdil také jako obviněný,“ dodala Štrbáková.

Peníze použil lupič podle svého vyjádření pro vlastní potřebu. Za loupežná přepadení mu hrozí až deset let vězení. Byla na něj uvalena vazba.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín