KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Zastřelil a rozčtvrtil svého šéfa, Nejvyšší soud mu potvrdil 15 let vězení

Za vraždu a rozčtvrcení těla si Luděk Zlámal z Plzeňska odpyká 15 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud, vyplývá z usnesení v soudní databázi. Zlámal zastřelil svého bývalého šéfa, majitele dopravní firmy. Oběť rozřezal, kusy těla vhodil do Berounky.


Zlámal vinu od počátku popíral, zbraň nalezenou u něj v bytě označoval za podvrh. V dovolání Zlámalova obhajoba tvrdila, že důkazy jsou naprosto nedostatečné. Nejvyšší soud ale nenašel důvod k zásahu.

"Příslušný skutek byl bez jakýchkoliv pochybností objasněn," stojí v usnesení senátu se zpravodajem Jiřím Pácalem.

Čin se podle obžaloby stal v listopadu 2010 v areálu firmy v Chlumčanech na jižním Plzeňsku. Řidič kamiónu Zlámal údajně zastřelil majitele firmy nejméně dvěma výstřely z nelegálně držené pistole. Motivem prý byly spory z někdejšího pracovního vztahu.

Části těla se našly na různých místech na toku Berounky, na březích a také v náhonu vodní elektrárny. Většinu ostatků se najít nepodařilo.

Zlámala usvědčily především pachové, balistické a genetické stopy. V zavazadlovém prostoru Zlámalova auta byly pachové stopy zavražděného muže. Na objevené paži oběti se zase našly pachové stopy Zlámala. Znalci prokázali, že nábojnice z místa činu pocházejí ze zbraně zajištěné u obžalovaného.

Krajský soud v Plzni původně poslal Zlámala na 13 let do vězení. Vrchní soud v Praze trest zpřísnil o dva roky. Zlámal má ještě spíše teoretickou možnost podat ústavní stížnost.


(Zdroj: Krimi Zprávy Plzeň)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEŇÁKOVÁ SANDRA
* 10.5.1999 pohřešovaná

BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKA RADEK
* 7.8.1988 hledaný

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín