KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Stal jsem se obětí vyděračů, tvrdí Slovák, který si z banky odnesl půl miliónu

Případem březnové více než půlmiliónové loupeže v ostravské pobočce ČSOB se začal v úterý zabývat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaným je čtyřicetiletý Vladimír Talapka, který je slovenským občanem a ve své vlasti byl již dříve odsouzen za vraždu.


U soudu sice Talapka přiznal, že do kanceláře ředitelky pobočky přinesl atrapu bomby, podle svých slov se ale sám stál obětí vyděračů a z banky si nakonec neodnesl ani korunu.

Důkazy, které shromáždila policie, ale hovoří proti němu. Podle obžaloby vešel Talapka do banky 8. března před polednem a nechal se pozvat do kanceláře ředitelky pobočky za účelem projednání žádosti o bankovní služby. V kanceláři položil na stůl příruční kufřík, ke kterému pomocí drátů připojil mobilní telefon.

„Ženě sdělil, že má v kufříku uloženou bombu a s cílem demonstrovat svůj úmysl mírně nadzvedl víko kufříku, v němž se nacházely dva menší balíčky omotané lepicí páskou,“ tvrdí obžaloba.

Vystrašená ředitelka mu podle obžaloby předala částku 580 tisíc korun v obálce. „Obžalovaný si obálku uschoval a poté banku opustil. Při následném pyrotechnickém zásahu bylo zjištěno, že výbušný systém je atrapou,“ píše se v obžalobě.

Hlavní líčení bude v následujících dnech pokračovat výpověďmi svědků a znalců. Zatím není jasné, kdy bude vyhlášen rozsudek.


(Zdroj: Krimi Zprávy Ostrava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČERVEŇÁK MIROSLAV
* 3.2.2003 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

JÁRA MARTIN
* 5.7.1975 hledaný

KALEJA ZDENĚK
* 20.5.1985 hledaný

KOVÁCS JAN
* 17.1.1956 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín