KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Podvodníci spálili a zakopali komplice, vyšlo to najevo až po čtyřech letech

Čtyři roky unikali spravedlnosti dva muži, kteří v zimě roku 2008 na Novojičínsku zavraždili svého bílého koně, prostřednictvím kterého se jim podařilo formou úvěrového podvodu získat a obratem ruky prodat automobil.


Teprve nyní vyšlo najevo, že šestadvacetiletého kamaráda vylákali na odlehlé místo nedaleko Nového Jičína, kde ho nejprve ubili baseballovou pálkou a poté jeho tělo spálili a zakopali. O případu ve středu informovala moravskoslezská policie.

Oba muži už několik měsíců sedí ve vazební věznici a policie připravuje návrh na podání obžaloby ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Pachatelům hrozí až výjimečné tresty.

Jak informoval kriminalista Antonín Řezníček, který se na odhalení případu podílel, dva muži ve věku 26 a 33 let koupili ojetý automobil Škoda Octavia, který opravili a prostřednictvím autobazaru prodali svému komplici - tzv. bílému koni, který si na vůz vzal úvěr, aniž by se namáhal ho splatit. Auto potom pachatelé prodali dalšímu autobazaru a o peníze se rozdělili.

Aktivní bílý kůň

Bílému koni se ale vyplacená částka zdála příliš nízká, a tak později naléhal na své společníky, aby podobný podvod zopakovali. Ti se toho ale zalekli a rozhodli se příliš aktivního komplice zbavit. Jeho tělo pak spálili a zakopali na zahradě jednoho z nich.

Policie se na stopu pachatelů dostala při vyšetřování úvěrového podvodu, když vyšlo najevo, že muž zmizel a pravděpodobně už nežije. „V rámci vyšetřování kriminalisté nasadili dva služební psy speciálně vycvičené na vyhledávání tělesných ostatků, kteří určili místo likvidace těla zavražděného,“ dodal kriminalista.

Policie nyní čeká na poslední znalecké expertízy a vyšetřování se chýlí k samotnému závěru. „V příštím měsíci bude spis předán krajskému státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ dodal Řezníček.


(Zdroj: Krimi Zprávy Nový Jičín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín