KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladík z Liberce dostal 13 let, usmrtil čerpadláře pro nic

Rozsudkem na 13 let vězení skončil soud s pětatřicetiletým Borisem Horákem obžalovaným z loupežného přepadení s následkem smrti a nedovoleného ozbrojování. Původně mu hrozilo až 18 let vězení.


Maskovaný muž přepadl v noci na 8. listopadu 2007 libereckou čerpací stanici Alfa station v Londýnské ulici a při potyčce zastřelil jedenašedesátiletého zaměstnance.

Policisté posíleni o zásahovou jednotku pachatele zatkli teprve letos v únoru v libereckém bytě, ale už předtím ho čtyři měsíce sledovali. Muže usvědčili na základě biologických stop DNA. Tragédii zaznamenaly také bezpečnostní kamery. Horák se při výslechu přiznal.

„Čerpadlář se útočníka nezalekl a pokusil se bránit. Při následném střetu lupič vystřelil. Když viděl, co udělal, dal se na útěk, aniž by cokoliv odcizil. Po činu žil celou dobu poklidně v Liberci,“ uvedl státní zástupce.

Při úterním hlavním líčení se předsedkyně senátu Eva Drahotová zajímala o majetkové poměry obžalovaného a připomněla, že Horák už stál před soudem jako mladistvý, když v roce 1993 v partě přepadl a okradl chodce u liberecké restaurace Šavlovna.

„Měl jsem jako skladník výplatu jen deset tisíc korun hrubého. S odměnami pak asi 13 tisíc hrubého,“ řekl Horák. Dodal, že bydlel s matkou, která ho ještě podporovala kvůli placení alimentů a tak přispíval do domácnosti jen menšími částkami. Po vynesení rozsudku se hned odvolal.


(Zdroj: Krimi Zprávy Liberec)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


NECHUTNÁ VĚRA
* 11.10.1967 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín