KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Vykradači vyrabovali přes sto hrobů, brali hlavně zlato ze zubů

Vloupání do hrobek na 19 hřbitovech na území Ústeckého a Středočeského kraje mají mít na svědomí tři muži, které zadržela ústecká krajská policie. Muži si vybírali především staré německé hroby, kde mohli očekávat cennosti. Brali především zubní zlato, ale i medaile a šperky. Předběžnou škodu kriminalisté odhadují na čtvrt miliónu korun, obvinění muži skončili ve vazbě.


Jeden z pachatelů už byl se svým komplicem za vykrádání hrobu odsouzen loni. V lednu se ale z vězení dostal na amnestii a krátce poté začala nová série vykrádání hrobů.

„Pachatelé si vybírali staré německé hroby tam, kde je předpoklad, že u mrtvých budou nějaké cennosti,“ řekla kriminalistka Helena Pšeničková z krajského ředitelství policie.

Muži už byli obviněni z krádeže, hanobení lidských ostatků a poškozování cizí věci. Hrozí jim až pětileté vězení. Obvinění ve věku 50, 39 a 32 let otevřeli podle kriminalistů přes 100 hrobek. Zlato přetavili a prodali výkupcům drahých kovů. U obviněných nalezli také nástroje na vykrádání a část ukradených předmětů. Další nalezli kriminalisté při domovních prohlídkách.

Většina poškozených hrobek je dlouho opuštěná a pochází z období před druhou světovou válkou, kriminalisté budou mít proto starosti se sháněním majitelů.

Jeden z prvních letošních případů vykrádání hrobek pobouřil veřejnost v Trmicích na Ústecku. Následovaly případy ve Šluknově, Teplicích, Mostě, Děčíně, Žatci, Krupce na Teplicku, Litochovicích, Čížkovicích a Budyni nad Ohří na Litoměřicku a dalších místech kraje. Pachatelé zajeli ale i do Poděbrad a Libčic nad Vltavou ve středních Čechách. Po návratu odtud byli zadrženi policisty v Lovosicích.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO JAN
* 6.3.2005 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

MAŠEK IVAN
* 11.12.1990 hledaný

MENCZEROVÁ VANESA
* 21.7.2002 hledaná

MINDÁK MILAN
* 8.3.1982 hledaný

MUSIL MARTIN
* 3.8.1979 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

OLAH ZDENĚK
* 3.5.1992 hledaný

PECHOVÁ VANESA
* 29.5.2002 hledaná

PLACATOVÁ ELIŠKA
* 5.11.2002 hledaná

PODLEŠÁK ADAM
* 25.3.1984 hledaný

PRUŽINA LADISLAV
* 5.12.1956 hledaný

SMEJKAL VÁCLAV
* 29.3.1981 hledaný

TICHÝ JAROSLAV
* 29.5.1965 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín