KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Nejvyšší soud zrušil trest za znásilnění v litoměřické věznici

Nejvyšší soud vrátil k projednání Okresnímu soudu v Litoměřicích případ pokusu o znásilnění, kterého se měl dopustit odsouzený ve věznici Litoměřice na jiném muži. Senát také poukázal na to, že okresnímu soudu trvalo rok a půl, než případ předložil k Nejvyššímu soudu (NS).

 


 

Senát NS zrušil rozsudek okresního soudu i krajského, který muže odsoudil ke čtyřem letům vězení za pokus znásilnění. K tomu mělo dojít v noci na 1. dubna 2007 ve vazební věznici.

Odsouzený přistoupil v nočních hodinách ke spícímu poškozenému, kterého udeřil pěstí do brady, vytáhl ho z postele, stáhl mu tepláky i spodní prádlo a pokusil se ho znásilnit, což se mu pro aktivní odpor a křik poškozeného nepodařilo.

Odsouzený se bránil prostřednictvím dovolání k Nejvyššímu soudu. Poukázal zejména na to, že poškozený v přípravném řízení vypovídal bez přítomnosti advokáta údajného pachatele. Výpověď je prý kvůli tomu nepoužitelná a ostatní důkazy k prokázání viny nestačí. NS mu dal za pravdu. Litoměřický soud musí doplnit dokazování a rozhodnout znovu.

Nejvyšší soud také propustil muže z výkonu trestu na svobodu. Pokud nebude napodruhé uznán vinným, stát mu zřejmě bude muset zaplatit odškodnění za čas strávený za mřížemi.

„NS pokládá za nutné vyjádřit se k délce dovolacího řízení, a to vzhledem k velmi výraznému časovému odstupu od vyhlášení napadeného rozsudku. Obviněný podal dovolání u okresního soudu dne 21. 11. 2011, avšak věc byla předložena NS až dne 29. 3. 2013. K průtahům tedy nedošlo v řízení před Nejvyšším soudem,“ doplnil mluvčí soudu Petr Knötig.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BERAN LUKÁŠ
* 8.4.1988 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKA LEON
* 25.8.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KOCÚREK ROMAN
* 1.4.1968 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

KŮTKOVÁ NIKOLA
* 3.6.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín