KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Trojice vodáků z řeky Moravy se stále nenašla, policisté informovali zahraničí

Pětice policistů pokračuje v pondělí v pátrání po posádce lodi, která minulý týden ve středu zmizela při plavbě po řece Moravě na Hodonínsku. Pátrací akci komplikuje zvýšená hladina řeky. Minulou středu večer se našla loďka, policie v pátek potvrdila, že patří pohřešovaným vodákům, a zároveň informovala, že otec, jeho dcera a jejich kamarád zřejmě utonuli.


Tři policisté na člunu a dvoučlenná hlídka v přístavišti v Rohatci vyrazila v pondělí do další pátrací akce. Větší nasazení sil je podle mluvčího hodonínské policie Petra Zámečníka nevhodné, řeka má po posledních deštích i nadále výrazně zvýšenou hladinu.

V sobotu, kdy řeka dosáhla maxima, uváděla měřicí stanice Povodí Moravy ve Strážnici 310 centimetrů, do pondělního dopoledne hladina klesla na 222 centimetrů. „Pokud bude klesat, předpokládáme, že bychom ve středu nebo ve čtvrtek opět nasadili větší počet lidí,“ řekl mluvčí.

Protože policie připouští, že při největším pátečním a sobotním průtoku mohla případně těla tříčlenné posádky z tragické výletní plavby překonat i jez v Hodoníně, informovali policisté své kolegy na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku, kam mohla nešťastníky případně odnést voda z Moravy korytem Dunaje.

Stejně tak je ale možné, že je zachytily větve mnoha stromů spadlých do koryta v říčních meandrech mezi Strážnicí a Rohatcem. „Vedení Policie ČR v Hodoníně vydává upozornění a důrazně varuje všechny vodáky a rybáře, aby v zájmu ochrany svého života a zdraví nesplouvali řeku Moravu v regionu Hodonínska. Hrozí nebezpečí utonutí,“ apeluje na rozvahu lidí mluvčí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hodonín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


MAŠEK IVAN
* 11.12.1990 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

PASCHENKO ROMAN
* 26.3.1978 pohřešovaný

PLACATOVÁ ELIŠKA
* 5.11.2002 hledaná

PODLEŠÁK ADAM
* 25.3.1984 hledaný

POLÁK JAKUB
* 12.7.1986 hledaný

SMITKA JOSEF
* 4.4.1980 pohřešovaný

TOKÁROVÁ BARBORA
* 1.10.2002 hledaná

VÁCHA MIROSLAV
* 17.7.1956 hledaný

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

VÝSKALA KAREL
* 11.6.1970 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín