KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Důchodkyně se zranila o injekční jehlu ve schránce

O použitou injekční jehlu nastraženou v poštovní schránce se zranila v pondělí pětašedesátiletá žena z Olomouce. Podle mluvčí olomoucké městské policie Magdy Václavíkové je tento případ zcela ojedinělý. Odhozené stříkačky většinou strážníci nacházejí v parcích či v ulicích, ve schránce je to poprvé. Ženu nyní čeká několik vyšetření, která vyvrátí riziko nakažení.


Poranění na ruce si žena způsobila při vybírání pošty. Až poté zjistila, že se ve schránce nachází použitá injekční stříkačka. "Ve městě jsou lokality, které strážníci kontrolují. Jde o parky, zarostlá zákoutí, oznámení míváme i v blízkosti dětských hřišť. Ale že by se našla jehla ve schránce, to je první případ," řekla mluvčí strážníků.

Měsíčně podle ní v průměru najdou strážníci ve městě až 20 takových použitých jehel, existují i případy, kdy naleznou i větší množství. Extrémní případ se stal v sobotu na třídě Svornosti, kde našli tašku s 250 injekčními stříkačkami.

Důchodkyně kvůli poranění musí nyní absolvovat různá vyšetření. Podle Růženy Haliřové z Krajské hygienické stanice v Olomouci musejí odborníci především vyloučit riziko přenosu infekčních chorob přenášených krví, jako je například žloutenka. "Člověk musí jít na odběry krve, pod lékařským dohledem je půl roku," řekla Haliřová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BUDAIOVÁ VERONIKA
* 26.10.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín