KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za zardoušení manželky dostal 18,5 roku

Na 18,5 roku do vězení poslal ve středu senát pobočky Krajského soudu v Táboře 30letého Miroslava Habicha za to, že v červnu zavraždil ve společném bytě svou 22letou manželku, matku svého ani ne ročního dítěte.


Podle obžaloby ji povalil na zem, pak ji dlouhé minuty opakovaně škrtil a mlátil jí hlavou o podlahu. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Obžalovanému hrozilo za surovost a trýznivost útoku až doživotní vězení, ale pomohlo mu, že se sám nahlásil policistům a také se hned na začátku jednání přiznal k činu u soudu.

Podle některých vypovědí však svou ženu napadal opakovaně už před vraždou. To u soudu ale ve své výpovědi nepotvrdil. Soudnímu senátu naopak sdělil, že svou manželku stále miluje.

Byl agresivní i v minulosti

Na ženu zaútočil 27. června v bytě v táborské čtvrti Měšice. Škrtil ji a mlátil jí hlavou o zem do doby, až nejevila známky života. „Cítil jsem studený pot, třásl jsem se a bylo mi špatně,“ popisoval své pocity při vraždě Habich s tím, že byl úplně mimo sebe.

Údajně stále doufal, že jeho manželka vstane. Že je mrtvá, si byl jistý až druhý den, a tak odvezl svou dceru do nemocnice a šel se udat na policii.

Přestože se podle některých svědectví dopustil agresivního chování i v předchozích vztazích, soudní psychiatr u něho neshledal žádnou patologickou poruchu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Tábor)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEŇÁKOVÁ SANDRA
* 10.5.1999 pohřešovaná

BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKA RADEK
* 7.8.1988 hledaný

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín