KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Nechal si ukázat autíčko a pak prodavačku málem umlátil kladivem. Hrozí mu doživotí

Na prosincový den už zřejmě nikdy nezapomene šestapadesátiletá prodavačka v jednom z jihlavských obchodů s hračkami. Do prodejny ten den totiž vstoupil šestatřicetiletý Ludvík Ruszo a zákeřně ji zezadu napadl kladivem. Nebohou ženu málem umlátil a nakonec utekl s necelými devíti tisíci korunami. V pondělí se Ruszo před Krajským soudem v Brně začal zpovídat z pokusu vraždy, za což mu hrozí až doživotí.


Osudný den se v Jihlavě potkali Ruszo a jeho kamarád, dvaadvacetiletý Milan Trnka. Oba byli bez peněz, a tak se podle obžaloby domluvili, že přepadnou prodejnu s počítači. Ruszo měl podle plánu vtrhnout dovnitř a zastrašit prodavače, zatímco jeho kumpán měl čekat venku v nastartovaném autě. Jenže když přistoupili k realizaci plánu, zjistili, že ve vyhlédnutém obchodě je několik zákazníků. Proto se začali poohlížet po jiném vhodném krámku. Do oka jim nakonec podle státní zástupkyně padla prodejna s hračkami Fimfárum.

„Proti předchozí dohodě s Trnkou Ruszo počítal s fyzickým napadením. Zákeřně v prodejně zezadu přistoupil k prodavačce, když odnášela k pultu hračku, kterou si předtím vybral, a udeřil ji kladivem, které si přinesl v tašce, do hlavy. Když žena upadla, vrhl se na ni a nejméně třikrát ji udeřil do hlavy se slovy „Zabiju tě!“ Ačkoli přepadená prosila o milost, ještě jí dupl na obličej a pak vzal z pokladny 8670 korun,“ prohlásila v obžalobě státní zástupkyně s tím, že 600 korun dal poté venku čekajícímu Trnkovi.

Omluvu napadená žena nepřijala

Ruszo se před soudem hájil, že potřeboval peníze na nájem. „V obchodu jsem dostal strach a paní jsem praštil, ani nevím kam. Hned jsem na ni začal křičet, aby mi dala peníze, strčil jsem do ní a ona spadla. Nepamatuji se, že bych ji uhodil víckrát. Nechtěl jsem ji napadnout ani ohrozit, mrzí mě, co se stalo,“ tvrdil u soudu Ruszo.

Prodavačka se už sice z útoku fyzicky vzpamatovala, ale přiznala, že má pořád strach být v prodejně sama, zvlášť když vejde muž. „Tenhle vypadal jako každý jiný zákazník. Nesla jsem mu k pokladně autíčko, které si vybral, když vtom stál nade mnou s kladivem v ruce. Řekl – zabiju tě! Přišlo mi, že je to šílenec, vůbec nemluvil o penězích, i když jsem říkala, že mu je dám. Bránila jsem se ze všech sil, ani nevím, kde se ve mně ta síla vzala. Omluvu bych přijala například od řidiče, který by mě srazil za šera na přechodu, ale ne tady od toho,“ řekla napadená prodavačka, která kromě dalších zranění utrpěla i dvě otevřené zlomeniny čelní kosti.

Senát v čele s Danou Kancírovou by mohl nad Ruszem a jeho pomocníkem Trnkou vynést verdikt v úterý.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jihlava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DRTINA David ( DRTINA JAN )
*  hledaný

DRTINA JAN
* 8.7.1969 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HOLUB LUKÁŠ
* 7.4.1981 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KOCÚREK ROMAN
* 1.4.1968 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín