KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za porod do záchodu a spálení dítěte dostala žena 14 let

Na 14 let do vězení poslal v pátek hradecký krajský soud Renatu K. (35), která vloni v Pardubicích zavraždila novorozeně a jeho tělíčko následně spálila v krbu na chalupě na Náchodsku. Obžalovaná se proti rozsudku odvolala, u soudu k případu nevypovídala.


Podle spisu žena porodila dítě v červnu 2010 do záchodové mísy v domě svého přítele. Novorozenec údajně spadl hlavou do výpusti naplněné vodou, kde jej matka ponechala bez pomoci. Když dítě z mísy vytáhla, nejevilo již známky života.

Poté jej zabalila do oblečení a ukryla do úložného prostoru postele. Po dvou dnech tělíčko tajně spálila v krbu přítelovy chaty na Náchodsku a zbylé ostatky a popel zahrabala do kompostu na zahradě.

Žena před soudem nevypovídala, podle obhájkyně porod nepopírá, ale tvrdí, že se dítě narodilo mrtvé. V přípravném řízení také uvedla, že během těhotenství přemýšlela o tom, že dítě dá k adopci.

Na nesrovnalosti s porodem se přišlo v důsledku další trestné činnosti obžalované. Ta na jedné straně příteli, u něhož žila, který ale není otcem dítěte, tvrdila, že těhotná není a přibrání na váze odůvodňovala zavodňováním v důsledku onkologického onemocnění.

Na druhé straně využívala svůj těhotenský stav k drobným krádežím. Jak při srpnovém líčení vypověděla svědkyně, minimálně v patnácti případech se dopustila krádeží v různých provozovnách. „Pod záminkou těhotenství poprosila, zda může na toaletu. Zde se poté snažila krást,“ uvedla svědkyně.

Po porodu tvrdila, že je dítě v pořádku, nechtěla je však nikdy ukázat, policie ani nezjistila, že by žena rodila v některém zdravotnickém zařízení, zápis o dítěti nebyl ani na žádné matrice. O osud dítěte se policie zajímala i proto, že mělo být s touto ženou zahájeno trestní řízení pro zanedbávání povinné výživy na její starší děti.


(Zdroj: Krimi Zprávy Pardubice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BUDAIOVÁ VERONIKA
* 26.10.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín