KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Řidič rakouského autobusu připustil, že asi přehlédl značení

Řidič rakouského autobusu, který v pátek večer havaroval na Českokrumlovsku, při předběžném výslechu připustil, že před nehodou pravděpodobně přehlédl dopravní značení. Začátkem příštího týdne bude řidič opět vyslechnut za přítomnosti státního zástupce, jeho právního zástupce a tlumočníka. Řekl to v sobotu mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.


Policisté vyslechli i několik cestujících, ti však podle mluvčího převážně pospávali a probudil je až náraz.

Nehoda se stala v pátek krátce po 19:00 u obce Rybník. Řidič při podjíždění viaduktu najel do mostní konstrukce a nárazem se utrhla celá střecha autobusu. Tři desítky lidí utrpěly zranění. Podle Bajcury se autobus vracel z Lipna, kde bylo 44 cestujících, z toho 12 Čechů.

Zranění byli rozváženi do nemocnic v Česku i Rakousku. Na místě nehody podle Bajcury zasahovalo celkem sedm desítek záchranářů, hasičů a policistů.

V autobuse byli pracovníci jedné firmy z rakouského Wilheringu, která má pobočku v jižních Čechách. Šlo o elektrikáře, kteří si udělali společný výlet nejprve do pivovaru v Českých Budějovicích, odpoledne pak trávili na Lipně.

Těsně za viaduktem měli čeští pracovníci na nedaleké benzínové čerpací stanici u přechodu v Dolním Dvořišti vystoupit a Rakušané pokračovat domů.

Podle policistů je místo nehody nebezpečné, jen letos se tam staly minimálně tři dopravní nehody, kdy řidiči rovněž přehlédli značení. Řada dalších nehod se na místě stala i v předchozích letech. "Možná by stálo za úvahu přidat nějaké další značení, například výstražné šrafování," dodal Bajcura.

Podle mluvčího Jana Duška zůstává v českobudějovické nemocnici hospitalizováno osm Rakušanů a dva Češi. Jeden z pacientů z nemocnice v Českém Krumlově byl převezen do nemocnice v Českých Budějovicích, jeden z rakouských pacientů byl už propuštěn do domácího ošetřování. Další dva těžce zranění cestující byli operováni a jsou teď na jednotce intenzivní péče. "Je možné, že někteří z lehce zraněných pacientů by mohli být začátkem týdne propuštěni," dodal Dušek. Pacienti podle něj mají hlavně řezná zranění, zlomeniny a tržné rány.

V českokrumlovské nemocnici zůstává na anesteziologicko-resuscitačním oddělení rakouská cestující, která utrpěla těžké poranění hrudníku, jeden z českých pacientů leží na jednotce intenzivní péče. "Ostatní byli buď propuštěni nebo převezeni jinam," řekl lékař Radek Srnka.

Podle jihočeských záchranářů transportovali jejich rakouští kolegové po nehodě tři zraněné do Freistadtu a jednoho do Lince. Čtrnáct lehce zraněných rakouských občanů převezli pracovníci Hornorakouského červeného kříže speciálně přistaveným autobusem do Freistadtu.

Nedaleko Dolního Dvořiště se před osmi lety stala jedna z nejtragičtějších nehod autobusů v Česku. Autobus směřující z hraničního přechodu Dolní Dvořiště do Českých Budějovic vjel u obce Nažidla 8. března 2003 do protisměru, převrátil se na bok a spadl ze sedmimetrového srázu. Střecha se při pádu zcela odtrhla. Na místě zahynulo 17 osob, další dva lidé zemřeli po převozu do nemocnice. Dvacátý člověk zemřel na následky havárie později. Autobus převážel mladé lidi z plaveckého oddílu TJ Slovan Karlovy Vary, vraceli se z Alp. Řidič Pavel Krbec byl potrestán odnětím svobody na osm let.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karlovy Vary)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


NECHUTNÁ VĚRA
* 11.10.1967 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín