KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud znovu nerozhodl o pokusu vraždy, nepřišla napadená

Znovu rozhodnout v případu 20letého Jakuba Hejhala z Chomutova, který letos už dostal za pokus vraždy své přítelkyně osmiletý trest, se v úterý nepodařilo ústeckému krajskému soudu. Už potřetí k soudu nepřišla oběť pokusu vraždy. Tu nařídil Vrchní soud, který případ vrátil k novému projednání do Ústí, znovu vyslechnout. Bez toho nemůže být případ uzavřen.


Na svou bývalou přítelkyni si podle obžaloby Hejhal počkal loni na konci září, vylákal ji na skryté místo a poté ji začal škrtit a dvakrát ji bodl nožem do krku a do zad. Dívku zřejmě zachránil příchod ženy, která zaslechla její volání o pomoc.

Podle obžaloby mladík věděl, kudy 18letá dívka chodí do školy, a po setkání ji vylákal pod záminkou předání neupřesněné věci pro její spolužačky na nedalekou mýtinu. Tam ji prý se slovy „Chcípni, děvko!“ napadl a začal rdousit.

Oba se pak prali, mladík jí zakrýval ústa a pokračoval ve rdoušení. Následně ji bodl nožem. Na krku jí udělal ránu a další centimetr hlubokou na zádech. Po příchodu svědkyně utekl, umyl se v potoce a nůž zahrabal pod listí.

Hejhal při své výpovědi na jaře u soudu popřel, že by chtěl bývalou přítelkyni zabít. Rozešli se prý asi měsíc před tím, než k incidentu došlo. Na mýtině se prý začali prát a on údajně upadl a uhodil se do hlavy. Pak si prý chvíli nic nepamatoval a nemohl si vybavit, jak ke zranění na krku dívka přišla.

„Nůž jsem nosil u sebe jen někdy na obranu před feťákama,“ řekl tehdy u soudu Hejhal. Poškozená dívka vypověděla, že se s Hejhalem rozešla po rok a tři čtvrtě trvající známosti, protože jí prý sprostě nadával a bil ji. Nůž prý při útoku neviděla.

„Cítila jsem, jak mě něco štíplo, ale ještě jsem nevěděla, co to bylo,“ řekla u soudu. Po útoku odešla ke kamarádce, následně k lékaři a poté vše oznámila na policii.

Dívka se už nedostavila k Vrchnímu soudu a nyní už dvakrát nedorazila do Ústí. Soud se bude případem zabývat znovu 16. prosince.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín