KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

V Krnově se lidé ptají, kdo sklonil k zemi kříž na střeše kláštera

Špatný technický stav zrezivělé památky, větrné počasí, nebo obojí? Anebo zázrak? Tyto otázky si nyní kladou obyvatelé Krnova, kde se v úterý nebezpečně naklonil kříž na věži minoritského kláštera v centru města. Dvoumetrovou konstrukci se hasičům nakonec podařilo sundat bez větších problémů, i když museli několik hodin čekat na potřebnou techniku.


 

Na místo byla nejprve povolána ze zdejší stanice automobilová plošina s dosahem 27 metrů, aby se určila přibližná výška, ve které se kříž nacházel.

„Hasiči tak mohli zjistit, že spodní část kříže je ve výšce okolo 40 metrů,“ řekl mluvčí moravskoslezského hasičského sboru Petr Kůdela.

Hasiči museli na místo přivolat nejdelší automobilový žebřík, který je v Moravskoslezském kraji dostupný - stroj s dosahem 52 metrů museli přivézt až z Ostravy.

„Hasiči přímo z koše žebříku odřezali kříž elektrickou úhlovou bruskou hned nad kopulí a svezli dolů, kde jej předali představenému minoritského kláštera,“ dodal mluvčí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Krnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín