KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladíkovi nestačil jeho výdělek, začal vydírat podnikatele

E-mailovou korespondenci se slovy „Vyhoříte“ obdrželo během měsíce července několik podnikatelů v litoměřickém a mělnickém okrese. Vyděrač požadoval po podnikatelích peníze, a když nezaplatili, zapálil jejich objekty. Způsobil tak víc než miliónovou škodu.


Anonymní pisatel rozesílal výhružné maily jak podnikatelům, tak později také státním institucím během celého měsíce července.

„Své výhružky pisatel, kromě slova „Vyhoříte“, podpořil slovy - Pokud nezaplatíte, váš podnik shoří!,“ uvedla policejní mluvčí Jana Matonohová.

Když podnikatelé neplatili, přistoupil vyděrač v srpnu k zapálení celkem tří objektů. Dva požáry museli likvidovat hasiči na Mělnicku, jeden na Litoměřicku.

Vydíráním k snadnému výdělku

Třiadvacetiletého vyděrače z Litoměřic ale při jednom z jeho žhářských útoku natočila bezpečnostní kamera, a policisté se tak dostali k novým informacím. Mladíka policisté zadrželi 28. srpna a obvinili ho z pokračujícího zločinu vydírání a přečinu poškozování cizí věci. Způsobil škodu za nejméně 1 200 000.

„Muž ve své výpovědi uvedl, že vše dlouhodobě připravoval a jeho motivací byla vidina snadného výdělku, protože jeho dosavadní výdělek mu nestačil. Vzhledem k tomu, že požadované finanční částky neobdržel, rozhodl se tlak stupňovat zakládáním požárů,“ dodala policejní mluvčí.

Soud na mladíka uvalil vazbu. Hrozí mu až osm let vězení.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


MIKOVÁ JENIFER
* 26.11.2005 hledaná

MINDÁK MILAN
* 8.3.1982 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

SMITKA JOSEF
* 4.4.1980 pohřešovaný

ŠŤASTNÁ PATRICIE
* 20.12.2002 hledaná

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

VÝSKALA KAREL
* 11.6.1970 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín