KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladíkovi nestačil jeho výdělek, začal vydírat podnikatele

E-mailovou korespondenci se slovy „Vyhoříte“ obdrželo během měsíce července několik podnikatelů v litoměřickém a mělnickém okrese. Vyděrač požadoval po podnikatelích peníze, a když nezaplatili, zapálil jejich objekty. Způsobil tak víc než miliónovou škodu.


Anonymní pisatel rozesílal výhružné maily jak podnikatelům, tak později také státním institucím během celého měsíce července.

„Své výhružky pisatel, kromě slova „Vyhoříte“, podpořil slovy - Pokud nezaplatíte, váš podnik shoří!,“ uvedla policejní mluvčí Jana Matonohová.

Když podnikatelé neplatili, přistoupil vyděrač v srpnu k zapálení celkem tří objektů. Dva požáry museli likvidovat hasiči na Mělnicku, jeden na Litoměřicku.

Vydíráním k snadnému výdělku

Třiadvacetiletého vyděrače z Litoměřic ale při jednom z jeho žhářských útoku natočila bezpečnostní kamera, a policisté se tak dostali k novým informacím. Mladíka policisté zadrželi 28. srpna a obvinili ho z pokračujícího zločinu vydírání a přečinu poškozování cizí věci. Způsobil škodu za nejméně 1 200 000.

„Muž ve své výpovědi uvedl, že vše dlouhodobě připravoval a jeho motivací byla vidina snadného výdělku, protože jeho dosavadní výdělek mu nestačil. Vzhledem k tomu, že požadované finanční částky neobdržel, rozhodl se tlak stupňovat zakládáním požárů,“ dodala policejní mluvčí.

Soud na mladíka uvalil vazbu. Hrozí mu až osm let vězení.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

ENGLER MARTIN
* 24.1.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

CHOCHOLA MICHAL
* 10.8.1980 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín