KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Stovky tisíc expolicista vysvětlil prodejem šavlí, obžaloba ho viní z braní úplatků

Výpověďmi svědků pokračoval ve čtvrtek u litoměřického soudu proces s bývalým ředitelem cizinecké policie v Litoměřicích Petrem Hladkým a dalšími 14 spoluobžalovanými.


Hladký měl podle obžaloby od června do září roku 2010 neoprávněně přebírat peníze a dary, například láhve alkoholu nebo různé poukázky, za zmanipulování pobytového režimu cizinců, ale také povolovat a prodlužovat tento režim. Úplatky měl přebírat přímo v budově inspektorátu cizinecké policie v Litoměřicích.

Svým jednáním se měl dopustit trestných činů přijetí úplatku, zneužití pravomoci úřední osoby a návodu k trestnému činu uplácení.

Peníze na kolky

Hladký při pondělním zahájení hlavního líčení veškerá obvinění rezolutně odmítl. „Nikdy jsem si o úplatek neřekl ani jej nepřevzal. Pokud došlo k předání peněz v hotovosti, tak pouze za kolky,“ tvrdil Hladký.

Podle něj bylo běžné, že lidé, aby nemuseli stát frontu, zašli za Hladkým do kanceláře. „Dali peníze přímo mně a já jim kolky obstaral," přiblížil praxi Hladký. Přiznal pouze, že peníze ve splátkách dostával od Ukrajince, kterému prodal auto.

Obžalovaní cizinci se shodně dušují, že Hladkému nikdy úplatek nepředali. Většina z nich přitom využila práva nevypovídat, nebo se odvolal na výpověď v přípravném řízení na policii.

Jeden z obžalovaných například tvrdil, že se s Hladkým vsadil o výsledek fotbalového utkání. Prohrál láhev vodky, kterou mu pak přinesl do kanceláře. Hladký jeho verzi potvrdil s tím, že láhev alkoholu vypil.

Důkaz mají poskytnout nahrávky

Předvolaní svědkové z řad policistů a úředníků ve čtvrtek vypověděli, že si na pracovišti ničeho nekalého nevšimli, natož aby svého šéfa viděli přebírat úplatek.

Obžalované mají z jejich protiprávního jednání usvědčit záznamy z kamer a odposlouchávacích zařízení, která na ně policie políčila.

Policejní inspekce zadržela Hladkého před dvěma roky při převzetí peněz. Při následné domovní prohlídce našla u něj doma stovky tisíc nejen v korunách, ale i v eurech a dalších měnách. Před soudem nyní tvrdil, že k penězům přišel legálně pronájmem a prodejem polí, které vlastnil, nebo rozprodejem sbírky šavlí a kordů.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

ENGLER MARTIN
* 24.1.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

CHOCHOLA MICHAL
* 10.8.1980 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín