KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Majitel těšínského fitcentra stanul u soudu kvůli pěstování marihuany

Na více než 1,2 miliónu korun si podle policie přišla dvojice mužů, která v Třanovicích na Frýdecko-Místecku pěstovala marihuanu. Jeden z nich, sedmatřicetiletý Jiří Jedzok, stanul v pondělí před ostravským soudem, druhý bude souzen v samostatném procesu v Polsku, protože toho má nejspíš na svědomí více.


Podle státní zástupkyně Jarmily Alizeyové muži pěstovali konopí nejméně od června 2009 do srpna 2010 v nebytových prostorách v Třanovicích. "Obžalovaný Jiří Jedzok se staral o nejméně 900 kusů těchto rostlin a vyrobil nejméně 12 kilogramů toxikomanicky využitelné rostlinné hmoty. Za uvedené období vyrobil marihuanu v hodnotě 1,2 miliónu korun, z čehož jako svůj podíl obdržel částku ve výši 600 tisíc," uvedla žalobkyně.

Muž, který v Českém Těšíně provozuje fitcentrum a podle svých slov vychoval několik mistrů republiky, se před soudem ke svému podílu na pěstování marihuany částečně přiznal. Prý ale vůbec netušil, že se podílí na výrobě drog, určených k dalšímu prodeji.

Zlákaly mne peníze, přiznal obviněný

Jiří Jedzok řekl, že se ve svém fitcentru seznámil s Polákem, který hledal v České republice prostory pro podnikání. Nabídl mu nebytové prostory v Třanovicích, které patří jeho známému. "Figuroval jsem v tom pouze jako zprostředkovatel. Věděl jsem, že tam dojde k nějakému pěstování, ale nevěděl jsem ani čeho, ani v jakém množství. Jsem sportovec, který vůbec nepřišel do kontaktu s drogami, takže jsem nevěděl, o co jde," řekl.

Až později, když ho Polák požádal o zalévání rostlin, mu prý došlo, že jde o nekalou činnost. "Bylo to z mé strany nerozumné, že jsem se nechal zlákat finanční hotovostí. Byl jsem tam párkrát a za zalití rostlin jsem dostal asi 60 tisíc korun. Trvalo to asi tři měsíce a nic jiného jsem nedělal, jenom to zalévání," řekl Jedzok s tím, že Polák mu tvrdil, že rostliny má pro svou potřebu. Domníval se, že z nich vyrábí masti.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků a soudních znalců, zatím není jasné, kdy by mohl být vyhlášen rozsudek.


(Zdroj: Krimi Zprávy Český Těšín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín