KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Vražedný útok kvůli hádce u jukeboxu vynesl pachateli 14 let za mřížemi

Čtrnáct let může o svém podivném chování přemýšlet Marek Posolda ze Šardic na Hodonínsku. Na tak dlouhou dobu jej totiž poslal ve čtvrtek Krajský soud v Brně za mříže pro pokus vraždy. Brutální útok na souseda přitom údajně způsobila hádka o hlasitosti hudby v místní hospodě.


Letos v únoru si přinesl do tamní hospody ve žluté igelitce kuchyňský nůž a do oběti po předchozí roztržce bodal, dokud ho duchapřítomní muži, včetně syna zraněného neodtrhli. Podle soudního znalce Milana Votavy měl pobodaný štěstí, že přežil. „Jedna z ran mu proťala dvě tepny, další natrhla játra,“ podotkl.

Důvodem útoku bylo podle devětatřicetiletého Posoldy to, že měl pobodaný poznámky k hudbě, kterou si pouštěl z jukeboxu. „Dva dny před útokem jsem ho požádal, aby hudbu ztišil. Když to neudělal, vytrhnul jsem přístroj ze zásuvky. Později mi hospodský řekl, že ztlumit zvuk může jen on, proto jsem se Markovi omluvil,“ vysvětlil poškozený.

Posolda se však rozhodl, že mu omluva nestačí. Na otázku soudkyně Haliny Černé, proč do něj několikrát bodl, odpověděl, že se jej pokoušel zpacifikovat. „Chtěl jsem ho fest poranit, aby byl dlouho ve špitále,“ uvedl násilník.

Svědkové o obžalovaném vypověděli, že je to zvláštní „mišuge“. V hospodě podle nich sedával sám, měl svůj svět a bránil se, když mu ho někdo narušil. Podle klinické psycholožky Blanky Špíškové trpí agresor těžkou poruchu osobnosti.

„Posoldovi chybí empatie i sociální porozumění. Za porušení zákona netrpí pocitem viny, má dojem, že je trestaný osudem, a je jeho právem se bránit,“ komentovala osobnost agresora Špíšková. Navíc uvedla, že pokud se pachatel dostane po výkonu trestu do podobné situace, je pravděpodobné, že zareaguje stejně.

Ačkoli Posolda pobírá invalidní důchod kvůli paranoidní schizofrenii a byl dvakrát hospitalizován v psychiatrické léčebně v Kroměříži, soudní psychiatrička tuto diagnózu vyvrátila. „Je možné, že měl v té době psychózu z alkoholu, ale paranoidní schizofrenie to rozhodně není,“ řekla. Soudkyně Černá zdůvodnila čtrnáctiletý trest ve věznici se zvýšenou ostrahou tím, že pachatel dobře věděl, co dělá. „Jeho resocializace je téměř nemožná,“ uvedla soudkyně.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kroměříž)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DRTINA David ( DRTINA JAN )
*  hledaný

DRTINA JAN
* 8.7.1969 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HOLUB LUKÁŠ
* 7.4.1981 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KOCÚREK ROMAN
* 1.4.1968 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín