KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Žehlení přestupků dostalo policistu před soud

Na lavici obžalovaných před Okresním soudem v Písku ve středu usedl bývalý šéf českobudějovické dopravní policie Václav Vališ. Podle obžaloby ovlivňoval spolu se dvěma úředníky píseckého městského úřadu řízení ohledně přestupku člena výkonné rady ODS Pavla Dlouhého.


Dlouhý označovaný za "knížete z Hluboké" měl překročit v roce 2010 rychlost u Selibova na Písecku o více než padesát kilometrů v hodině. Nedlouho po tomto údajném přestupku zašel Vališ za úředníkem, dalším obžalovaným Františkem Rychlíkem na správní odbor v Písku a snažil se lobovat za co nejnižší míru sankce.

Při jednání byla i třetí obžalovaná vedoucí právního oddělení Dana Martincová. Případ přestupku byl přeložený na úřad v Týně nad Vltavou. Přestupek skončil promlčením úřední lhůty.

Mluvili o tom na honu

Vališ připustil, že o přestupku Dlouhého slyšel na honu, kde se oba muži setkali a popsal jejich vztah, jako že jsou známí. To potvrdil i Dlouhý, který se dostavil k soudu jako svědek. „Pana Vališe znám jako asi dva tisíce dalších lidí z Českobudějovicka. O pomoc v této věci jsem ho rozhodně nežádal. Nevím, jak by ji mohl ovlivnit,“ uvedl Dlouhý.

Bývalý šéf dopravní policie podle obžaloby ovlivnil řízení ještě u jedné nehody. V případě, když v roce 2009 havaroval ředitel společnosti Motor Jikov Miroslav Dvořák.

Obžaloba dále viní Rychlíka, že ovlivňoval řízení nebo žádal úplatek u řešení dalších pěti dopravních přestupků. Tím měl zneužít pravomoci úřední osoby. Vališ i Rychlík jsou už v důchodu, třetí obžalovaná Martincová momentálně už nevede právní oddělení píseckého úřadu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Písek)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín