KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Kdo připravil geparda o ocas? Trutnovští policisté hledají vandala

Policie v Trutnově pátrá po vandalovi, který ulomil ocas jednoho z gepardů umístěných na prostranství před místním centrem umění UFFO. Gepard stojící v čele sedmihlavé smečky bronzových šelem přišel o nepřehlédnutelnou ozdobu před čtrnácti dny.


Ocas policisté zajistili, prznitele uměleckého díla nikoliv. „Náklady na opravu odhadujeme do dvaceti tisíc korun. Škodu na znehodnocené soše pořízené za čtyři sta tisíc korun těžko vyčíslit,“ konstatovala Lucie Pankrácová z městské galerie v Trutnově.

Policie ulomený gepardí ocas, jako předmět doličný, podrobuje odborným expertízám s cílem zjistit, jakým způsobem došlo ke zmrzačení drahé skulptury. „Analyzujeme záznam bezpečnostních kamer z noci, kdy došlo ke konečné destrukci sochy,“ sdělil mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Policisté mají elektronický důkaz o podezřelém pohybu osob v době, kdy mohlo dojít ke kupírování bronzového ocasu. Záznam jednoznačně nepotvrzuje původce barbarského činu. Ocas totiž mohl být dávno předtím načatý. Policii se sice přihlásila kamerou zachycená osoba, která si údajně s ocasem v inkriminovaném čase hrála, ale nemusela tím způsobit jeho totální destrukci.

„Ocas patrně byl nějaký čas před ulomením citelně poškozen a inkriminovanou noc mohlo dojít pouze k nechtěnému dokonání díla zkázy,“ vysvětluje Ertner.

„K tomu, aby někdo ulomil tento opravdu bytelný ocas, je potřeba značné síly. Nemohlo se tak stát za okolností, kdy o něj některý kolemjdoucí pouze bezděčně zakopl nebo ho vzal z rozmaru do ruky,“ doplnila mluvčí radnice Veronika Svobodová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BERAN LUKÁŠ
* 8.4.1988 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKA LEON
* 25.8.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KOCÚREK ROMAN
* 1.4.1968 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

KŮTKOVÁ NIKOLA
* 3.6.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín