KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Kdo připravil geparda o ocas? Trutnovští policisté hledají vandala

Policie v Trutnově pátrá po vandalovi, který ulomil ocas jednoho z gepardů umístěných na prostranství před místním centrem umění UFFO. Gepard stojící v čele sedmihlavé smečky bronzových šelem přišel o nepřehlédnutelnou ozdobu před čtrnácti dny.


Ocas policisté zajistili, prznitele uměleckého díla nikoliv. „Náklady na opravu odhadujeme do dvaceti tisíc korun. Škodu na znehodnocené soše pořízené za čtyři sta tisíc korun těžko vyčíslit,“ konstatovala Lucie Pankrácová z městské galerie v Trutnově.

Policie ulomený gepardí ocas, jako předmět doličný, podrobuje odborným expertízám s cílem zjistit, jakým způsobem došlo ke zmrzačení drahé skulptury. „Analyzujeme záznam bezpečnostních kamer z noci, kdy došlo ke konečné destrukci sochy,“ sdělil mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Policisté mají elektronický důkaz o podezřelém pohybu osob v době, kdy mohlo dojít ke kupírování bronzového ocasu. Záznam jednoznačně nepotvrzuje původce barbarského činu. Ocas totiž mohl být dávno předtím načatý. Policii se sice přihlásila kamerou zachycená osoba, která si údajně s ocasem v inkriminovaném čase hrála, ale nemusela tím způsobit jeho totální destrukci.

„Ocas patrně byl nějaký čas před ulomením citelně poškozen a inkriminovanou noc mohlo dojít pouze k nechtěnému dokonání díla zkázy,“ vysvětluje Ertner.

„K tomu, aby někdo ulomil tento opravdu bytelný ocas, je potřeba značné síly. Nemohlo se tak stát za okolností, kdy o něj některý kolemjdoucí pouze bezděčně zakopl nebo ho vzal z rozmaru do ruky,“ doplnila mluvčí radnice Veronika Svobodová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


MAŠEK IVAN
* 11.12.1990 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

PASCHENKO ROMAN
* 26.3.1978 pohřešovaný

PLACATOVÁ ELIŠKA
* 5.11.2002 hledaná

PODLEŠÁK ADAM
* 25.3.1984 hledaný

POLÁK JAKUB
* 12.7.1986 hledaný

SMITKA JOSEF
* 4.4.1980 pohřešovaný

TOKÁROVÁ BARBORA
* 1.10.2002 hledaná

VÁCHA MIROSLAV
* 17.7.1956 hledaný

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

VÝSKALA KAREL
* 11.6.1970 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín