KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Pád svatebčanů z můstku hrádku Aichelburgu řeší soud

Pád skupiny svatebčanů do hradního příkopu hrádku Aichelburg nad krkonošským Horním Maršovem začal v pondělí projednávat Okresní soud v Trutnově. Žalobě z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti se sazbou až dva roky čelí Lenka Klimešová, která má v obnovené lesní tvrzi na starosti pomocné práce.


"Hledal se viník, tak se našel. Požaduji úplné zproštění obžaloby, jelikož moje klientka neporušila žádnou právní normu," tvrdí advokát obžalované Jan Zuska.

"Prodávám tam lístky, půjčuji klíče a občas uklízím," upřesnila Klimešová.

Proces pokračuje v úterý výslechem dalších svědků. Policie uzavřela případ z 8. července 2010 rok po tragické události, kdy sedm účastníků svatby doplatilo na prolomený můstek nad tři metry hlubokou skalní průrvou.

Od oltáře do nemocnice

Trám můstku narušený dřevokaznou houbou nevydržel tíhu asi 17 svatebčanů pózujících fotografovi. Nevěsta tehdy putovala od oltáře vrtulníkem do královéhradecké Fakultní nemocnice. Čtveřice svatebčanů skončila se zlomeninami a oděrkami v nemocnici v Trutnově.

Svatba uprostřed krkonošských lesů měla být překvapením i pro samotné účastníky. "Šlo o svatební překvapení. Spadlo to kousek přede mnou a trojicí mých dětí," vzpomíná sestra nevěsty.

Můstek podle svědků vypadal bezpečně. "Hrad byl pěkně opravený, udržovaný," vypověděl jeden z nich.

Turistům volně přístupný objekt na skalním ostrohu provozovatelé před začátkem každé sezóny kontrolují. "Běžnou kontrolou to nebylo možné odhalit," řekl manžel obžalované Pavel Klimeš z rodinné firmy Veselý Výlet a Hradní společnosti Aichelburg, jež památku patřící Správě Krkonošského národního parku provozuje.

Dřevěnou lávku nahradil kovový můstek

Svatbu prý bez předchozího oznámení provozovateli hrádku zorganizovala trutnovská agentura Klíč. "Několik svateb na hrádku už proběhlo. Vždy to však nahlásili dopředu a my jsme udělali vše potřebné," podotkl Klimeš.

Můstek postavený před desíti lety, přes který prošlo okolo dvaceti tisíc návštěvníků hrádku, nyní nahradila bezpečnější kovová konstrukce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BERAN LUKÁŠ
* 8.4.1988 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKA LEON
* 25.8.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KOCÚREK ROMAN
* 1.4.1968 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

KŮTKOVÁ NIKOLA
* 3.6.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín