KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hra o miliónové odškodné za pád na tvrzi Aichelburg pokračuje

Hra o odškodné jeden milión korun obětem prolomeného můstku hrádku Aichelburg nad krkonošským Horním Maršovem pokračovala v úterý u Okresního soudu v Trutnově. Sumu požadují po viníkovi svatebčané zranění 8. srpna 2010 pádem do třímetrové skalní průrvy.


Obžalobě z těžkého ublížení zdraví z nedbalosti se sazbou až dva roky natvrdo čelí Lenka Klimešová mající v lesní tvrzi vlastněné Správou Krkonošského národního parku (KRNAP) na starosti pomocné práce. Soudkyně Marcela Horváthová věc z důvodu dalších důkazů odložila.

„Soud dělá práci za policii a státní zastupitelství,“ zaznělo na soudní chodbě. Proces provází řada nesrovnalostí mezi majitelem turistům zpřístupněného objektu a občanským sdružením Hradní společnost Aichelburg zajišťující de-facto pouze servisní činnost. Policie a státní zástupkyně přesto vidí viníka v Klimešové reprezentující hradní společnost složenou z lidí, kteří koncem tisíciletí přispěli k obnově a turistickému využití donedávna zchátralé památky.

„Odpovědnost za technický stav objektu nese majitel. Doplácíme na snahu zpřístupnit památku turistům, za jejichž počínání neneseme odpovědnost,“ tvrdí Pavel Klimeš z hradní společnosti s odkazem na šest let neplatnou nájemní smlouvu se Správou KRNAP. Majitel hrádku ovšem svaluje vinu na nájemce.

„Připomíná to absurditu, kdy žena sušila kočku v mikrovlné troubě a posléze úspěšně žalovala výrobce, že instruktáž nevarovala před sušením zvířat,“ konstatoval člen hradní společnosti Jiří Ratajík. Příčinu pádu dřevěného můstku zatíženého v kritickém místě chumlem sedmnácti svatebčanů pózujícími fotografovi spatřují experti v tiché působnosti dřevokazné houby na vnitřek jednoho z nosných trámů. „Běžnou kontrolou to nešlo odhalit,“ tvrdí Klimeš.

Můstek nemohl jednorázovou zátěž účastníků obřadu pojatého novomanželi jako originální překvapení pro svatebčany vydržet. Nevěstu transportoval krátce po obřadu vrtulník do královéhradecké fakultní nemocnice a pětice svatebčanů utrpěla zranění od zlomenin po pohmožděniny.

Svatbu v hrádku na skalním ostrohu zorganizovala trutnovská agentura Klíč. Zástupkyně agentury si vyzvedla klíče v hradní společnosti, kterou neinformovala o připravované masovější akci. „Neměli jsme šanci to ovlivnit,“ podotkl Klimeš.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEŇÁKOVÁ SANDRA
* 10.5.1999 pohřešovaná

BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKA RADEK
* 7.8.1988 hledaný

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín