KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Bývalý místostarosta Kolína je kvůli úplatku u soudu

Krajský soud v Praze začal v pátek dopoledne řešit případ miliónového úplatku pro bývalého kolínského místostarostu Romana Pekárka (ODS). Ten byl obžalován z přijímání úplatku a zneužití pravomoci, za což mu hrozí až 12 let vězení. Spolu s ním je obžalován brněnský podnikatel Petr Lička, kterému za uplácení hrozí pětileté vězení


Hlavním usvědčujícím důkazem je nahrávka rozhovoru dvou mužů, kteří se baví o podmínkách prodeje pozemků města. V jednom z mužů poznala například i bývalá kolínská radní Jiřina Veselá pávě Pekárka, druhým mužem by měl být Lička.

Na nahrávce zazněla cena za pozemky 15,5 miliónu korun jako oficiální cena a navíc částka 1 milión korun. Tu chce Pekárek zaplatit postupně během půl roku ve formě faktur například za poradenskou a reklamní činnost. Zájemce o pozemky se snažil cenu ještě stlačit. Nakonec se na nahrávce mluví o ceně 15 a jeden milión.

Tržní cena přitom podle znalce činila 41 miliónů korun, což je hodnota, z níž vychází i obžaloba a zmocněnec města, který chce rozdíl v cenách jako náhradu škody po obžalovaných.

K prodeji pozemků došlo v roce 2009, kdy vznikla i nahrávka. Ta se pak dostala na veřejnost krátce před komunálními volbami v roce 2010 a stáhla do politického bahna nejen Pekárka, ale i tehdejšího starostu Kolína Jiřího Buřiče a celou kolínskou ODS, která ve volbách propadla.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kolín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

OROSZ ISTVÁN
* 29.8.1973 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín