KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Nové kolo výslechů: Salačová mluví, Rath zapírá a ostatní mlčí

Protikorupční policie v těchto dnech zahájila nové kolo výslechů obviněných aktérů korupční kauzy kolem poslance Davida Ratha. Zatím probíhá bez velkého úspěchu. Kromě podnikatelky Ivany Salačové se nikdo k trestné činnosti dosud nedoznal.


I když policisté vyslýchali bývalého středočeského hejtmana během celého úterka, svou vinu ani tentokrát nepřiznal. „Ve čtvrtek jsem dostal na stůl výpověď pana Ratha, kterou si právě čtu. Zatím jsem u části, kdy vypovídá, jak fungoval kraj. Takže pan Rath vypovídal. Ještě tu mám výpověď obviněného Řeháka a ten odmítl ve věci vypovídat. O tom, že by se někdo přiznal, nevím,“ řekl v pátek Právu dozorový středočeský státní zástupce Petr Jirát.

Jindřich Řehák je spolumajitelem a jednatelem firmy Hospimed, obviněným letos v srpnu kvůli zakázkám pro jeho společnost od středočeských nemocnic v Kolíně a Kutné Hoře.

Za obě měl loni v prosinci a letos v únoru předat jednomu z hlavních aktérů kauzy Petru Kottovi úplatky čtyři a následně osm miliónů korun.

Důvodem, proč detektivové znovu vyslýchají Ratha a spol., je podle Jiráta fakt, že některým obviněným bylo v průběhu srpna a září rozšířeno jejich trestní stíhání. V případě Ratha, Kateřiny Pancové či Kotta šlo o tři nové korupční skutky.

„To je naše povinnost ze zákona je k tomu vyslechnout, takže teď se průběžně ty výslechy provádějí,“ podotkl Jirát.

Salačová vypovídala o korupci

Potvrdil také Právem zveřejněné informace o rozsáhlém výslechu Salačové z minulého čtvrtka, v němž ještě více a podrobněji popsala, jak se ve Středočeském kraji a tamních nemocnicích manipulovalo se zakázkami a také korumpovalo.

„Mohu potvrdit, že ten výslech minulý čtvrtek proběhl, trval asi osm hodin a dozvěděli jsme se vše, co jsme potřebovali vědět. Nová jména nepřinesla žádná,“ konstatoval Jirát.

Doplnil, že během výpovědi byla zapsána do protokolu o výslechu žádost Salačové o status spolupracující obviněné.

„Poučil jsem ji podle trestního řádu, co všechno obnáší být spolupracujícím obviněným, ale to, zda jím bude, či nebude označena, se objeví podle zákona až v obžalobě. I ona sama se to dozví až z doručené obžaloby,“ poznamenal státní zástupce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kolín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín