KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Starka zatím odškodnění nedostane, jeho advokát údajně chyboval

Ministerstvo spravedlnosti uzavřelo případ týkající se odškodnění za stovky miliónů, které požaduje příbramský podnikatel Jaroslav Starka kvůli neprokázanému obvinění. Starkův advokát Julius Kramarič totiž nedodal včas potřebné dokumenty. Podle úřadu ale může odškodnění žádat znovu, řekla v pondělí mluvčí ministerstva Petra Hrubá.


Podle mluvčí Kramarič nedodal ve stanovené lhůtě dokumenty, kterými by prokázal plnou moc pro zastupování Starky ve věci odškodnění. "Žádost byla tudíž neúplná, a proto ministerstvo případ z procesních důvodů uzavřelo," řekla Hrubá. Případ je možné znovu otevřít a řádně projednat až tehdy, pokud advokát prokáže, že byl k podání žádosti Starkou zmocněn.

Právník Julius Kramarič s tím nesouhlasí, podle jeho slov je plná moc od začátku součástí spisu a nyní se čeká především na znalecké posudky. Zároveň odhaduje, že vyřešení žádosti potrvá několik měsíců.

Finanční odškodnění žádá i Starkův spolupracovník, viceprezident příbramského fotbalového klubu Vlastimil Spěvák. V jeho případě ministerstvo obdrželo koncem dubna první podklady a případ se řeší, dodala mluvčí úřadu.

Šéf fotbalového klubu v Příbrami Jaroslav Starka chce po státu údajně až 630 miliónů korun kvůli neprokázanému obvinění, že se podílel na únosu Lamberta Krejčíře. Stejně tak Vlastimil Spěvák požaduje přes 19 miliónů a omluvu od státu. Pokud k tomu nedojde, bude prý chtít 100 miliónů.

Starkův obhájce výši odškodného zdůvodňuje například špatným zdravím svého klienta. Advokát Spěváka Vladimír Vaněk hovořil v médiích o nespravedlivém stíhání. Ministr Jiří Pospíšil (ODS) ale již dříve uvedl, že stamiliónové odškodnění není reálné. V současnosti se podle něj vyplácí řádově statisícové částky.

Podnikatel Lambert Krejčíř, otec uprchlého Radovan Krejčíře, zmizel na podzim roku 2002. Policie byla přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, do níž měli patřit i Starka se Spěvákem. Vyšetřování však skončilo fiaskem a oba muži byli propuštěni.


(Zdroj: Krimi Zprávy Příbram)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BERKYOVÁ VANESA
* 21.7.2003 hledaná

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HALUZINCOVÁ ZUZANA
* 14.8.2000 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOKYNÁŘOVÁ ELIŠKA
* 1.2.2001 hledaná

HORČIC PETR
* 6.11.1961 hledaný

HRDÁ KLÁRA
* 27.5.2001 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

JANOV JAROSLAV
* 5.9.2002 hledaný

JÁRA MARTIN
* 5.7.1975 hledaný

KAČUR MILAN
* 29.12.1952 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín