KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Lupič z Rakouska se marně maskoval za ženu, v Brně ho chytili

Ani převlek za ženu nepomohl lupiči, který v úterý v dolnorakouském Unterretzbachu vyloupil pobočku banky. Právě naopak. Diletantské maskování pomohlo k tomu, že byl o třicet hodin později zadržen v Brně.


Dvě šestnáctileté dívky cestující ve středu odpoledne v autobuse ze Znojma do Brna zaregistrovaly postavu s parukou, tmavými vlasy, rašícími vousy a zcela diletantsky namalovanými nehty.

”Cestující informovala policii, že v autobusu sedí muž, převlečený za ženu. Připomínal jí hledaného lupiče,” popsal krajský policejní mluvčí Bohumil Malášek cestu, jak se ozbrojenému pachateli dostali na stopu.

Autobus proto sledovali policisté a na brněnské autobusové nádraží na Zvonařce vyjela zásahová jednotka. ”Autobus jsme sledovali, aby cestou nevystoupil. V Brně pak jednotka počkala, až budou cestující v bezpečí, a pachatele zajistila. Zbraň, kterou použil při loupeži v Rakousku, byla plynová pistole,” uvedl krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Zadržení bylo tečkou za dramatem, které začalo v úterý před poledne v Unterretzbachu, pár kilometrů od Znojma. Třiačtyřicetiletý maskovaný Turek tam přinutil pod pohrůžkou použití zbraně pokladníka banky, aby odemkl pokladnu. Zaměstnanec si pak musel lehnout na zem a lupič sebral asi dvacet tisíc euro.

Rakouští policisté zjistili, že ujel vozem Fiat Coupé s registrační značkou Jihomoravského kraje. Vzápětí za útěkem následovala žádost o pomoc české policie. Centrum policejní spolupráce v Drasenhofenu nedaleko Mikulova předalo do vnitrozemí fotografii pachatele, popis vozu a směr, kam zmizel.

Červený fiat při cestě do vnitrozemí vjel ve Znojmě do slepé ulice, kde jej řidič opustil a zmizel v bývalém vojenském objektu Malá Louka. Jeho prohlídka ale nebyla úspěšná.

”Zjistili jsme, že má ve Znojmě přítelkyni, další stopou byla jeho návštěva benzínové pumpy ve Znojmě, kde si kupoval náhradní oblečení. Bohužel, tuto informaci jsme dostali s několikahodinovým zpožděním,” řekl policejní ředitel.

Na stopu pak policisty poslaly dvě studentky textovou zprávou, odeslanou z autobusu. Výsledkem bylo zadržení pachatele třicet hodin po činu. Dokonce měl u sebe ještě podstatnou část uloupených peněz.

”Máme jej v policejní cele. Teď bude následovat rozhodování soudu, jestli Turka, na kterého je vydán mezinárodní zatykač, vydá do Rakouska,” upřesnil Kužel.

Studentky, které podstatnou měrou přispěly k zadržení pachatele, nejspíše nemine odměna. Velké poděkování jim posílají policisté včetně krajského policejního ředitele i jejich rakouští kolegové, kteří budou mít uzavřen případ nebezpečné bankovní loupeže.

”Lepší dárek v výročí pěti let společného policejního pracoviště v Drasenhofenu, které posloužilo k přenosu informací, jsme si nemohli přát,” komentoval finále policejní práce dolnorakouský zemský policejní rada Franz Prucher.


(Zdroj: Krimi Zprávy Znojmo)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín