KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Čtyři senioři spadli ze žebříku

Během jediného dne hned ke čtyřem seniorům, kteří na různých místech v Moravskoslezském kraji spadli při práci z žebříku, vyjížděli v sobotu tamní záchranáři. Jednomu z pacientů už nemohli pomoci, je možné, že z žebříku spadl kvůli srdečnímu selhání.


Informoval o tom mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.
Jak uvedl, k prvnímu sobotnímu případu byli záchranáři voláni dopoledne do Nového Jičína, kde 74letý muž spadl při ořezávání větví z žebříku dvojáku. Pacienta s poraněním hlavy a ruky po poskytnutí první odborné pomoci předali na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice.

„Jen o půl hodiny později vyjížděla třinecká posádka rychlé zdravotnické pomoci ke stejně starému muži tentokrát do Ropice. Při práci na střeše spadl ze žebříku z výšky okolo pěti metrů a způsobil si poranění zad a ramene,“ přiblížil Humpl a doplnil, že posádka pacienta po ošetření převezla na chirurgii nemocnice v Třinci.

Z žebříku spadl i 76letý muž v Horní Lhotě nedaleko Ostravy. „Po události byl  v bezvědomí a selhaly i ostatní jeho životní funkce. Oživovací pokusy zahájili již svědkové události a za použití přístrojové techniky a léků v nich pokračovali i záchranáři. Jejich snaha však nevedla k úspěchu a lékař musel konstatovat smrt,“ doplnil mluvčí záchranky s tím, že je možné, že příčinou pádu muže bylo právě srdeční selhání.

Jeden muž zemřel, další je těžce zraněn

Večer pak v Suchých Lazcích na Opavsku utrpěl poranění hlavy a mozku 74letý muž. Do obce vyjížděli záchranáři poté, co byl nalezen pod žebříkem ve stodole. „Lékař musel zajistit jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl těžce zraněný pacient vrtulníkem přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě,“ popsal Humpl.

S odkazem na tyto události jediného dne poukázal, že podobnými úrazy jsou při práci zvýšeně ohroženi právě lidé v seniorském věku. „Před započetím rizikové činnosti je vhodné vždy pečlivě zvážit vlastní schopnosti, zdravotní stav a během práce pak dodržovat zásady bezpečnosti,“ doporučil.


(Zdroj: Krimi Zprávy Třinec)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín