KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Bývalý policista loupil s kumpány, u soudu se přiznal

Loupeží, které se loni v dubnu aktivně účastnil policista chomutovského oddělení Roman Rabas, se začal ve středu zabývat ústecký krajský soud. Před senátem stanulo celkem pět mladých mužů, podle obžaloby ukradli se zbraněmi v ruce peníze a solární měniče k fotovoltaickým panelům.


Loupež pachatelé naplánovali tak, že ji zinscenovali jako policejní zásah. Rabase krátce po činu zadržela policejní inspekce a za několik dní byl od policie propuštěn.

Rabas svým kumpánům půjčil svou policejní uniformu a sehnal pro ně i airsoftový samopal. Sám se loupeže aktivně účastnil oblečen v civilu, u soudu se k činu doznal. Mužům obviněným ze zvlášť závažného trestného činu loupeže hrozí jako členům organizované skupiny 5 až 12 let vězení.

Okradli zloděje

Jeden z obžalovaných vylákal svého známého na schůzku pod záminkou, že má kupce na solární měniče v hodnotě 360 tisíc korun. Měniče byly kradené a muž se jich potřeboval zbavit. Policista Rabas vystupoval na sjednané schůzce jako zájemce o koupi měničů a s tím, že je nejprve musí prohlédnout odborník, se dohodli, že odjedou na jiné místo.

U brány k nákladovému nádraží v Chomutově pak zastavil. Za nimi přijeli Rabasovi kumpáni, kteří měli podle obžaloby v kuklách a policejních uniformách vytáhnout poškozeného spolu s dalším mužem z auta a následně je spoutali a na hlavu jim dali plátěné pytle. Rabas měl se služební zbraní v ruce křičet „policie!“

Měniče uložené v dodávce odvezli schovat k jednomu z nich a muže odvezli do lesa ke starému vodojemu. Tam je v dodávce nechali svému osudu spoutané lepicí páskou. Poškozenému měli ukrást také 7500 korun a ty si pak rozdělit.

Rabas ve středu u soudu ve své výpovědi víceméně potvrdil verzi obžaloby, ovšem s tím rozdílem, že při přepadení neměl v ruce svou zbraň.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


MIKOVÁ JENIFER
* 26.11.2005 hledaná

MINDÁK MILAN
* 8.3.1982 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

SMITKA JOSEF
* 4.4.1980 pohřešovaný

ŠŤASTNÁ PATRICIE
* 20.12.2002 hledaná

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

VÝSKALA KAREL
* 11.6.1970 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín