KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Podvodníci chtěli na Slovensko prodat vrty s minerálkou Korunní

V policejní pasti skončili ve čtvrtek před polednem dva podvodníci, kteří se neúspěšně pokusili slovenským podnikatelům prodat pozemky s vrty a přečerpávací stanicí k známé kyselce v Korunní na Karlovarsku, ke kterým přitom neměli vlastnická práva.


Policie dvojici podvodníků zatkla před obchodním domem Interspar v Karlových Varech krátce po jedenácté hodině dopoledne. Poté se policisté vydali k domovním prohlídkám.

Podle informací Práva oba podvodníci, z nichž jeden je bývalým policistou z Chomutova, vymysleli podvod již před čtyřmi lety. Postupně od slovenských podnikatelů vylákali přes pět miliónů korun, jednak kupříkladu jako rezervační poplatek za předkupní právo a pak také jako odměnu za smlouvy o odběru minerálky obchodními řetězci. Přitom se celou dobu oháněli falešnými doklady, které měly přesvědčit slovenské podnikatele, že jsou díky vyhranému soudnímu sporu vlastníky pozemků v Korunní.

Jejich skutečnými majiteli ale byla společnost Korunní kyselka. Slovenští podnikatelé ovšem získali pochybnosti o transakci a ve chvíli, kdy plánovali koupi pozemků od podvodníků, kontaktovali policii.

Ta na oba podařené podnikatele nalíčila past, která sklapla ve čtvrtek před obchodním domem Interspar. K zatýkání zřejmě došlo po předání kupní částky za pozemky s vrty a přečerpávací stanicí ve výši 45 miliónů korun. Policie se chce k případu vyjádřit až po zmiňovaných domovních prohlídkách.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

LUNGA MIROSLAV
* 13.1.1984 pohřešovaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

MIKOVÁ JENIFER
* 26.11.2005 hledaná

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

SMITKA JOSEF
* 4.4.1980 pohřešovaný

ŠŤASTNÁ PATRICIE
* 20.12.2002 hledaná

TESKOVÁ ADÉLA
* 22.12.2001 hledaná

VU TIEN THO
* 16.4.1968 hledaný

VÝSKALA KAREL
* 11.6.1970 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín