KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Podvodníci chtěli na Slovensko prodat vrty s minerálkou Korunní

V policejní pasti skončili ve čtvrtek před polednem dva podvodníci, kteří se neúspěšně pokusili slovenským podnikatelům prodat pozemky s vrty a přečerpávací stanicí k známé kyselce v Korunní na Karlovarsku, ke kterým přitom neměli vlastnická práva.


Policie dvojici podvodníků zatkla před obchodním domem Interspar v Karlových Varech krátce po jedenácté hodině dopoledne. Poté se policisté vydali k domovním prohlídkám.

Podle informací Práva oba podvodníci, z nichž jeden je bývalým policistou z Chomutova, vymysleli podvod již před čtyřmi lety. Postupně od slovenských podnikatelů vylákali přes pět miliónů korun, jednak kupříkladu jako rezervační poplatek za předkupní právo a pak také jako odměnu za smlouvy o odběru minerálky obchodními řetězci. Přitom se celou dobu oháněli falešnými doklady, které měly přesvědčit slovenské podnikatele, že jsou díky vyhranému soudnímu sporu vlastníky pozemků v Korunní.

Jejich skutečnými majiteli ale byla společnost Korunní kyselka. Slovenští podnikatelé ovšem získali pochybnosti o transakci a ve chvíli, kdy plánovali koupi pozemků od podvodníků, kontaktovali policii.

Ta na oba podařené podnikatele nalíčila past, která sklapla ve čtvrtek před obchodním domem Interspar. K zatýkání zřejmě došlo po předání kupní částky za pozemky s vrty a přečerpávací stanicí ve výši 45 miliónů korun. Policie se chce k případu vyjádřit až po zmiňovaných domovních prohlídkách.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HALUZINCOVÁ ZUZANA
* 14.8.2000 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOKYNÁŘOVÁ ELIŠKA
* 1.2.2001 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

JANOV JAROSLAV
* 5.9.2002 hledaný

JÁRA MARTIN
* 5.7.1975 hledaný

KAČUR MILAN
* 29.12.1952 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín