KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Krajský soud řeší, jestli starosta Huntířova nezneužil dotace

Zneužitím povodňových dotací na odbahnění rybníků, za kterým měl být podle obžaloby starosta Huntířova na Děčínsku Josef Záruba, se zabývá Krajský soud v Ústí nad Labem. Představitel obce byl obžalován ze zneužití pravomoci veřejného činitele a úvěrového podvodu. Spolu s ním je souzen i podnikatel Petr Matoušek, který je podezřelý z dotačního podvodu a pletichy při veřejné soutěži. Oběma mužům hrozí až 10 let vězení.


Na peníze podle obžaloby obec neměla nárok, protože v roce 2007 zaplavená nebyla, jak bylo uvedeno v žádosti o dotaci. Tu ministerstvo pro místní rozvoj schválilo, jejím neoprávněným čerpáním měli oba podezřelí způsobit škodu přes 5,4 miliónu korun.

Soud se případem zabývá už od srpna, v nejbližší době ale verdikt očekávat nelze, jednání bylo odročeno na 6. února příštího roku.

V pondělí u soudu vypovídal pracovník Finančního úřadu v Děčíně, který přidělené dotace předloni a loni kontroloval a zjistil nesrovnalosti mezi fakturovanými pracemi a pracemi, na něž obec chtěla dotaci. "Řešil jsem s panem starostou, že nemáme doloženo splnění parametrů, které byly závazné. Uvedl, že patřičné doklady doloží, což do konce kontroly ani v odvolacím řízení neudělal," vypověděl svědek.

Obec se proti výsledku kontroly odvolala, podle pracovníka finančního úřadu ale v pátek přišlo zamítnutí tohoto odvolání a obec bude muset část dotace vrátit.

Hlavním argumentem Petra Matouška bylo, že bahno z rybníka má jiný objem při těžbě za mokra než po vyschnutí. To prý mohlo stát za rozdílným objemem vyfakturovaného množství. U soudu vypovídal i znalec, který vypracovával pro obec znalecký posudek a částečně dal tomuto tvrzení za pravdu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Děčín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BERÁNEK FRANTIŠEK
* 25.1.1989 hledaný

BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

FUXOVÁ KAROLÍNA
* 1.4.2002 hledaná

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HOLOMKOVÁ LEONA
* 15.2.2003 hledaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

JANO ONDŘEJ
* 26.12.1981 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín