KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Matka vyskočila s tříletou dcerou z okna, dostala osm let vězení

Za pokus o vraždu dítěte dostala v pondělí 41letá žena z Děčína u ústeckého krajského soudu osmiletý trest vězení. Loni na začátku ledna s tehdy tříletou dcerou v náručí vyskočila z balkonu z desetimetrové výšky. Dívka přežila bez zranění, žena se těžce zranila a skončila na vozíku. Podle soudu se chtěla pomstít otci dcery.


Obžalovaná, které hrozil až výjimečný trest, tvrdila, že se na skutek nepamatuje, měla ale prý strach, aby její bývalý druh dceři neublížil.

K činu se žena odhodlala poté, co měla dceru svěřovat jejímu otci na soudem určené povinné návštěvy. Předtím pustila v bytě plyn, sobě i dceři dala řadu léků. Napsala také dopis na rozloučenou a závěť. Když si muž pro dítě šel, bývalá přítelkyně mu nebrala telefon a na bouchání na dveře bytu nereagovala. Když z bytu ucítil plyn, zavolal policii a hasiče.

Policie po svém příjezdu uzavřela hlavní přívod plynu v domě, přivolala také hasiče, kteří se snažili otevřít dveře a dostat se do bytu také přes sousední balkon. Žena ale mezitím skočila. Dopadla na záda na betonový žlab vedle domu. Utrpěla těžké poranění páteře, hrudníku a zad, zlomeniny žeber, klíčních kostí, zhmoždění plic a v těžkém šokovém stavu byla v bezprostředním ohrožení života.

Žena se už od roku 1994 léčila s psychickými problémy. „Obviněná takto jednala ve snaze pomstít se bývalému příteli a otci nezletilé tím, aby měl jednak výčitky svědomí za to, co spáchala, a jednak, že by již nikdy neměl svoji dceru a nemusela mu ji tak předávat v rámci soudem povoleného styku,“ tvrdila obžaloba, se kterou se soud ztotožnil.

Sama žena si rozsudek nevyslechla, požádala soud, aby jednal v její nepřítomnosti.

Dříve ale vypověděla, že byla obětí domácího násilí. To řekla soudu i její známá, která uvedla, že otec dívky svou přítelkyni opakovaně škrtil a bil, prý se často přeli i o peníze. Hádali se prý také proto, že otec trval na přítomnosti dcery na každotýdenních náboženských setkáních, kterých se sám účastnil. Když spolu žili v Praze, byl muž vykázaný ze společného bytu, poté se od něj žena odstěhovala z Prahy do Děčína.


(Zdroj: Krimi Zprávy Děčín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČERVEŇÁK MIROSLAV
* 3.2.2003 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HOUDKOVÁ ZDENKA
* 26.2.1942 pohřešovaná

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

JÁRA MARTIN
* 5.7.1975 hledaný

KALEJA ZDENĚK
* 20.5.1985 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín