KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Vražedkyně si ubodání důchodce u soudu nepamatovala

Kvůli brutální vraždě 69letého muže stanula v pondělí před trestním senátem Krajského soudu v Ostravě o devět let mladší Mária Gáborová. Seniora, který obýval zahradní domek v Karviné-Dolech, navštívila letos v květnu a z neznámé příčiny ho o samotě ubodala kuchyňským nožem. U soudu žena řekla, že svého činu lituje, na nic si ale prý nepamatuje.


Do zahradního domku v Karviné-Dolech přišla 11. května desetkrát soudně trestaná Mária Gáborová spolu se svou sestrou, která s důchodcem kratší dobu žila, a také s několika dalšími známými. Všichni společně popíjeli až do chvíle, kdy Gáborová zůstala s mužem sama. V jednu chvíli vzala do rukou kuchyňský nůž a svého hostitele dvanáctkrát bodla do trupu.

„Způsobila mu poranění srdce, plic a žaludku. Když ležel na zemi, opakovaně mu skočila oběma nohama na hrudník a způsobila mu oboustranné zlomeniny pěti žeber.

V důsledku toho zemřel během několika desítek minut,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Bezprostřední příčinou smrti bylo bodné poranění srdce. „Přesně nevíme, co incidentu předcházelo, ale můžeme vyloučit, že by poškozený na obžalovanou nějakým způsobem útočil,“ dodal žalobce.

Mária Gáborová u soudu řekla, že vůbec neví, proč muže napadla. „Na nic si nepamatuji, byla jsem opilá z piva a z vodky,“ řekla. Podle svých slov sice tvrdý alkohol nepije, někdo jí prý ale musel vodku do piva nalívat.

„Když jsem se probrala, on už tam ležel mrtvý, vedle něj ležel nůž. Hledala jsem mobilní telefon, ale dlouho jsem ho nemohla najít. Pak jsem na zahradě volala o pomoc, ale nikdo nepřicházel. Nakonec jsem našla telefon a volala jsem 150, 151, 152, ale nikdo to nebral. Pak jsem se dovolala na policii. Přišli, vzali si mě, a to je všechno,“ řekla Gáborová u soudu.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků a soudních znalců až do středy, kdy by mohl být vyhlášen rozsudek.


(Zdroj: Krimi Zprávy Ostrava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BUDAIOVÁ VERONIKA
* 26.10.2004 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín