KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud ženě neuvěřil, že mrtvému zlomila žebra při masáži srdce

Na 17 let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal ve středu Vrchní soud (VS) v Olomouci 59letou Máriu Gáborovou za brutální vraždu 69letého důchodce v Karviné. Potvrdil tak rozsudek Krajského soudu v Ostravě z loňského 25. listopadu, proti kterému se vražedkyně odvolala.


Hrůzná událost se stala loni 11. května večer v zahradním domku, kam obžalovaná nešťastníka přišla navštívit po předchozí konzumaci alkoholu. V těžkém stupni opilosti muže, rovněž těžce opilého, napadla kuchyňským nožem, kterým ho nejméně dvanáctkrát bodla. Navíc v době, kdy napadený ležel ještě žijící na zádech na podlaze, opakovaně mu naskočila nohama na hrudník. Muž při útoku utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

U VS se Gáborová domáhala mírnějšího trestu, buď za opilství, nebo nanejvýš za prostou vraždu. Silně opilá byla mimo jiné prý proto, že ji do piva bez jejího vědomí nalévali i vodku. Argumentovala i tím, že například k zlomení žeber napadeného muže mohlo dojít při masáži srdce, kterou mu sama dávala, nikoliv tedy v důsledku jejího útoku, a také že jednala v silném rozrušení a zcela neplánovaně.

Tvrdila rovněž, že může být postižena duševní chorobou genetického původu. Sama navíc svůj čin oznámila na policii a svého jednání lituje. VS však byl nekompromisní a její obhajobu neakceptoval.

„Vina obžalované byla spolehlivě prokázána. Trest je zákonný a zcela přiměřený. Je třeba totiž vidět i genezi vývoje trestné činnosti Gáborové, která v minulosti byla již desetkrát soudně trestána a vesměs pro násilnou trestnou činnost, kterou páchala vždy v opilosti a bezdůvodně nebo z malicherných důvodů,“ vysvětlil mluvčí olomouckého VS Petr Angyalossy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karviná)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BEHÁROVÁ ADRIANA
* 7.7.2003 hledaná

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

FÁBERA JAROSLAV
* 22.3.1974 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

MURARIU SIMONA
* 12.10.2001 hledaná

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín