KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policisté dopadli lupiče, který ukradl milión z trezoru

Moravskoslezským policistům se podařilo dopadnout jednoho z lupičů, kteří v polovině prosince se zbraní v ruce přepadli ženu v Karviné-Ráji a ukradli jí z trezoru přibližně milión korun v hotovosti. Čtyřiadvacetiletý cizinec, kterého kriminalisté ze zločinu podezírají, byl zadržen na letišti v Praze-Ruzyni. Po dalších pachatelích policie dosud pátrá.


K loupeži došlo 12. prosince v rodinném domě, do kterého vstoupili maskovaní pachatelé. „Ženu fyzicky napadli a přinutili k vydání klíčů. Znemožnili jí svázáním pohyb a pomocí klíčů otevřeli trezor. Z něho odcizili finanční hotovost. Z domu poté utekli,“ informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Napadená žena nebyla zraněna.

„Vstupních informací, které by kriminalisty nasměrovaly k možným pachatelům, nebylo zpočátku mnoho. I s málem ale kriminalisté dokázali pracovat, byli v terénu ve dne v noci a nepolevovali v intenzitě pátrání. Výsledek se dostavil,“ konstatovala mluvčí.

Policisté podle ní prověřovali nespočet osob, které mohly mít s loupeží jakoukoli spojitost. Mezi podezřelými se postupem času vyrýsovalo jméno 24letého cizince. „Minulý týden ho policisté zásahové jednotky krajského ředitelství zadrželi na pražském letišti a eskortovali do Ostravy. Hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby,“ dodala mluvčí.

Čtyřiadvacetiletý cizinec se měl podle dosud zdokumentovaných informací na loupeži předem domluvit s dalšími komplici. „Obviněný se v minulosti v Karviné pohyboval a dům si dopředu vytipoval. Kriminalisté samozřejmě nyní pracují na dopadení zbývajících pachatelů,“ doplnila Štětínská.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karviná)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín