KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Při požáru historického věžáku v Kladně utrpěla zranění majitelka bytu

V historickém věžovém domě v Kladně Rozdělově ve středu večer hořel byt ve 12. patře, při požáru utrpěla zranění majitelka bytu. Hasiči museli evakuovat dvě nejvyšší patra třináctipodlažní budovy. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, škody se odhadují na statisíce korun.


Podle velitele zasahujících hasičů šlo o náročný zásah, jelikož byl byt silně zakouřený a hasiči zároveň museli evakuovat obyvatele domu včetně malých dětí. "Zraněna byla pouze majitelka bytu, kde vypukl požár. Byla silně popálena na hlavě," řekl velitel zásahu. Záchranáři ji převezli do kladenské nemocnice.

Požár podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové vypukl asi v 19:50, zásah skončil ve 21:15. Škody budou podle hasičů minimální, protože se voda nerozlila do nižších pater. "Teplota v bytě byla tak obrovská, že se voda z požářiště ihned vypařila," uvedl velitel hasičů.

Podle primátora Dana Jiránka (ODS) budou škody v řádech statisíců korun, dům prý ohrožen není. "Bude se tam muset zřejmě dávat nová omítka, elektroinstalace a podobné věci," řekl Jiránek.

Příčinu požáru hasiči zjišťují. Zničený byt však patrně patřil takzvané sběratelce, protože byl zaplněn nejrůznějšími odpadky. Událost se stala v nejstarším z věžových domů, který je nejblíže kostelu svatého Václava.

Šest rozdělovských věžových domů je památkově chráněno. Byly postaveny v letech 1954 až 1957 podle projektu architektů Josefa Havlíčka, Karla Filsaka a Karla Bubeníčka. Třináctipodlažní domy na půdorysu písmene T mají bohatě členěné fasády z barevných keramických materiálů a po obou stranách každého vchodu keramická domovní znamení zobrazující různá zvířata.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kladno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BLAŽEK ROMAN
* 2.5.1981 hledaný

BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČONKOVÁ PATRICIE
* 9.9.2001 pohřešovaná

DUNKOVÁ TEREZA
* 19.6.2002 hledaná

ENGLER MARTIN
* 24.1.2002 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

CHOCHOLA MICHAL
* 10.8.1980 hledaný

KUBÁK JOSEF
* 16.3.1979 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín