KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Otčím z Kladna si z osmiletého chlapce udělal otroka na stavbě, půjde do vězení

Velmi svérázně si počínal při výchově teprve osmiletého chlapce sedmatřicetiletý muž z Kladna. Po dohodě se svou družkou, která ho výchovou syna pověřila, si z dítěte udělal otroka na stavbě, přikazoval mu vykonávat těžké fyzické práce nepřiměřené jeho věku a jejich nesplnění tvrdě trestal.


Soudy muže potrestaly 3,5 roky vězení, tyran se ale s trestem nechtěl smířit, a proto podal dovolání k Nejvyššímu soudu (NS). Ten ho ale v neveřejném zasedání smetl ze stolu, jak Právu potvrdil mluvčí NS Petr Knötig. Za mřížemi musí strávit 3,5 roku i matka týraného hocha.

„Nezletilému nadával velmi hrubými výrazy, trestal ho za nicotné prohřešky zjevně nepřiměřenými tresty. Přikazoval mu vykonávat těžké fyzické práce nepřiměřené jeho věku, za jejichž neprovedení ho opět trestal zjevně nepřiměřenými tresty, vyžadoval po něm, aby se řídil „rozvrhem“ a „sešitem pravidel“, které pro nezletilého s družkou sestavili,“ popsal týrání Knötig s tím, že za nedodržení úkolů nebo jejich neprovedení v přesném časovém limitu byl hoch následně trestán. To u něj vyvolalo syndrom týraného dítěte a chlapec nakonec o prázdninách před dvěma lety z domu utekl.

Dřepy a bití vařečkou

Tresty za prohřešky byly opravdu drakonické, 300 i více dřepů nebo kliků či bití vařečkou, řemenem nebo bezovým prutem přes obnažené hýždě. Tresty padaly i za nesplnění úkolů prací při rekonstrukci domu, úklidu zatopeného sklepa nebo vynášení septiku.

„Bití zanechalo na těle nezletilého podle zjištění soudu rozsáhlé podkožní výrony krve v obou hýžďových krajinách a na zadní straně obou stehen a dále i hematomy na kůži obličeje a paží,“ dodal Knötig.

Muž ve svém dovolání tvrdil, že byl krácen na právech své obhajoby, když při jeho prvním výslechu neměl obhájce a jeho advokát nebyl ani při výslechu některých svědků. Stěžoval si i na domovní prohlídku a znalecké posudky, NS ale jeho námitky odmítl.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kladno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BRABEC VLASTIMIL
* 23.1.1975 hledaný

BROŽ JAROSLAV
* 5.9.1957 hledaný

ČERVEŇÁK MIROSLAV
* 3.2.2003 hledaný

FILVARSKYY ANDRIY
* 12.8.1985 hledaný

GÁBOR ANTON
* 30.9.1957 hledaný

HEROLD ALBERT
* 14.10.1982 pohřešovaný

HORKÝ LUKÁŠ
* 14.4.1983 hledaný

HÜBLER Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HÜBLER Miroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

HŰBLER MIROSLAV
* 4.4.1963 hledaný

KALEJA ZDENĚK
* 20.5.1985 hledaný

KURFIŘT MILOSLAV
* 6.9.1975 hledaný

LACKO ONDREJ
* 3.2.1980 hledaný

MALÝ Jaroslav ( HŰBLER MIROSLAV )
*  hledaný

MAŠEK IVAN
* 11.12.1990 hledaný

NOVÁK RADEK
* 6.11.1966 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín