KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladý lupič přepadával na ulicích starší ženy, útočil vždy zezadu

Olomouckým kriminalistům se podařilo ve spolupráci s kolegy v Bruntálu zjistit pachatele loupežných přepadení seniorek, k nimž došlo na přelomu října a listopadu v Olomouci a Bruntálu. Je jím jednadvacetiletý muž z Rýmařova na Bruntálsku, který přebývá v Olomouci.


Na svědomí má čtyři loupeže. První případ se stal 29. října odpoledne. „Před vchodem do domu na ulici Foerstrova v Olomouci zaútočil na jednaosmdesátiletou seniorku z Olomouce. Povalil ji na zem a odcizil jí nákupní tašku s osobními doklady a penězi. Z místa pak utekl. Seniorka při pádu utrpěla zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici,“ řekla Právu v pondělí olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Na starší ženy zaútočil mladík v Olomouci na ulicích i v následujících dvou dnech, vždy dopoledne. V prvním případě uloupil tašku s nákupem potravin, peněženkou s penězi a osobními doklady, přičemž i tato přepadená utrpěla při pádu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Ve druhém případě oloupená utrpěla lehká zranění v podobě odřenin. „Stačila se chvíli bránit, ale kabelku pak také pustila,“ uvedla Štrbáková.

K činům se přiznal

Naposledy mladý lupič zaútočil 1. listopadu na starší ženu v Bruntále. „Odcizil jí kabelku s peněženkou. Z ní vytáhl finanční hotovost a pomocí platební karty, která byla v peněžence uložena společně s pinem, vybral v bankomatu ve třech případech částku čtyři tisíce a jedenkrát tři tisíce korun,“ poznamenala mluvčí s tím, že muž útočil na ženy vždy zezadu.

Osudným se mu stal právě výběr hotovostí z bankomatu. Jeho totožnost se totiž podařilo zjistit díky kamerovému záznamu. „Následně byl předveden k podání vysvětlení, při kterém se policistům přiznal ke všem loupežným přepadením. Své přiznání potvrdil také jako obviněný,“ dodala Štrbáková.

Peníze použil lupič podle svého vyjádření pro vlastní potřebu. Za loupežná přepadení mu hrozí až deset let vězení. Byla na něj uvalena vazba.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín