KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Dal dívce smrtící dávku pervitinu, dostal 11 let

Za distribuci drog a podíl na smrti mladé narkomanky si pachatel Roman Kafka odpyká jedenáct let ve vězení. Nejvyšší soud (NS) odmítl jeho dovolání. Kafka mladé ženě poskytl drogu. Když se její stav začal prudce zhoršovat, nepomohl jí.


V dovolání k Nejvyššímu soud upozorňovala Kafkova obhajoba na údajný nedostatek důkazů. Podle Kafky se u soudu neprokázalo, že prodával pervitin a že smrtící dávku poskytl dívce právě on. Některé svědky Kafka označil za nevěrohodné, protože dlouhodobě užívali drogy.

Podle Nejvyššího soudu jsou však důkazy dostatečné. Kafka dobře věděl, že je dívka pod vlivem pervitinu a že se zřejmě předávkovala. "Mohl vlastními smysly pozorovat, jak se zdravotní stav poškozené zhoršuje, a přesto otálel s tím, aby zavolal záchrannou pomoc," stojí v usnesení Nejvyššího soudu.

Kafka údajně poskytl mladé ženě pervitin před pěti lety ve svém bytě. Poté ji vezl autem z Jablonce nad Nisou do Liberce. Když jí začalo být zle, nezavolal lékaře a dívku pouze předal své známé, aby se o ni postarala.

Žena sice přivolala zdravotníky, ti však už nemohli předávkovanou dívku zachránit. Zemřela v nemocnici na srdeční selhání. Liberecký krajský soud loni poslal Kafku na 13 let do vězení. Vrchní soud v Praze mu trest o dva roky zmírnil. Nyní mu zbývá už jen spíše teoretická možnost podat ústavní stížnost.


(Zdroj: Krimi Zprávy Liberec)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KARPÍŠEK JAROSLAV
* 22.1.1966 pohřešovaný

KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín