KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Muž uškrtil manželku, když chtěla vypnout televizi. Teď se bude 17 let dívat z vězení

Za vraždu své o 33 let mladší manželky stráví 57letý muž z Liberce 17 let ve vězení. Tak zní čtvrteční rozsudek liberecké pobočky krajského soudu v Ústí nad Labem, který řešil lednovou vraždu mladé matky dvou dětí. Žena zmizela koncem ledna a téměř celý měsíc po ní pátrala nejen policie, ale i zoufalý manžel. V únoru bylo nalezeno tělo ženy v úkrytu pod podlahou v koupelně jejich bytu.


Jak státní zástupce, tak obžalovaný si ponechali lhůtu k podání odvolání, rozsudek proto není pravomocný.

Tragický čin se stal v noci na 22. ledna letošního roku, když se žena vrátila večer domů a žádala, aby muž vypnul televizi. Tato banální záminka vedla k tomu, že jí čtyřikrát obtočil prádelní šňůru kolem krku a uškrtil. Poté tělo schoval do skříně a po třech dnech přesunul do úkrytu v podlaze.

S manželkou se obžalovaný podle své výpovědi poznal před deseti lety jako řidič libereckého dopravního podniku. O rok později se jim narodilo první dítě, dva roky nato druhé. Spory prý měli posledního půl roku kvůli tomu, že nemohl rok a půl najít práci. Před vraždou málem spáchal sebevraždu. „Kvůli dětem jsem to neudělal,“ uvedl. Kvůli dětem se podle svých slov také hned nepřiznal, i když prý věděl, že se tělo najde. Nechtěl, aby se dostaly do dětského domova.

Podle znalců byl muž ponížený a jednal zkratkovitě

Vynesení rozsudku předcházely ve čtvrtek výpovědi znalců z oboru psychologie a psychiatrie. Shodli se, že motivací skutku obžalovaného byl dlouhodobě neuspokojivý svazek, v němž se cítil poníženě. Nebyl to dopředu připravovaný čin. V osudný večer pak stačila banální záminka, požadavek o vypnutí televize, která vedla ke zkratovému jednání, jež vyvrcholilo v neadekvátní reakci.

„Obžalovaný ale byl v době činu schopný rozpoznat závažnost svého jednání i ovládat své chování,“ řekl soudu psychiatr Ladislav Hnídek a dodal, že vyšetření neprokázala u obžalovaného ani žádnou duševní poruchu.

Jak řekl předseda senátu, z dokazování vyplynulo, že muž se na vraždu své ženy připravoval. „Nebylo možné uznat ani žádnou polehčující okolnost. V plném rozsahu se nikdy nedoznal, přiznal pouze to, co musel, když už se jeho oběť objevila a protekla do spodního bytu,“ uvedl mimo jiné v komentáři soudce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Liberec)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín