KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Uklízečku na koleji v Plzni vyděsili dva hadi ve skladu

Šok zažila uklízečka na vysokoškolské koleji v Bolevecké ulici v Plzni. Když vytírala jednu z místností, která slouží jako sklad pro věci studentů, vyděsili ji dva exotičtí hadi.


Jednomu koukala hlavička z nákupního košíku na kolečkách, kde byl schovaný mezi lampičkami. Na druhého žena málem šlápla. Jednalo se o půldruhého metru dlouhého hroznýše královského a užovku stromovou.

Oba plazi skončili v záchranné stanici živočichů, neboť jak se ukázalo, na koleji je nechal jeden z arabských studentů, který už školu ukončil a nadobro odcestoval do své vlasti.

„Zvířata neměla vodu, potravu ani světlo. Navíc v místnosti byl chlad,“ řekl Právu plzeňský ekolog Karel Makoň, který ve spolupráci s teraristou Bohuslavem Ježdíkem cizokrajné hady zajistil.

„Bereme to jako věc nalezenou a opuštěnou. Zvířata budou zaevidována úřadem příslušného městského obvodu do kolonky ztráty a nálezy, a pokud se přihlásí jejich majitel, hrozí mu pokuta za opuštění živé věci a další sankce za porušení veterinárních předpisů,“ dodal Makoň.

Upozornil na to, že málo lidí si uvědomuje, že pokud si pořídí nějaké zvíře, nemůže ho pak beztrestně někde odložit.

Hroznýš královský je velice žravým škrtičem. Kořist po zardoušení polyká od hlavy a vcelku. Pak ji celou řadu dní tráví. Díky speciálně uzpůsobeným čelistem dokáže široce roztáhnout tlamu a může najednou pozřít i celou kapybaru.

Užovka stromová je naopak štíhlý, mírný had, který kouše spíše sporadicky. Při ohrožení se staví do výhružné pozice a dělá falešné výpady proti útočníkovi. Obtočená kolem Aeskulapovy hole je známým znakem a symbolem lékařů a farmaceutů.


(Zdroj: Krimi Zprávy Plzeň)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín