KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policie chytila dvě party propichovačů pneumatik z Balkánu

Kriminalistům z Brna se ve spolupráci s kolegy z dálničního oddělení podařilo odhalit a zadržet dvě skupiny kosovských Albánců, kteří okrádali řidiče aut po předchozím propíchnutí pneumatiky. Hlavní aktéři skončili ve vazbě.


„Už koncem října zadrželi kriminalisté prvního pachatele - třiačtyřicetiletého muže, kterému prokázali dva případy krádeže věcí z vozidla poté, co jeho řidiči propíchnul pneumatiku. Scénář byl v obou případech stejný. Pachatel vždy v nočních hodinách propíchnul pravou zadní pneumatiku vytipovaného vozu nejčastěji na benzinové čerpací stanici. Řidič s poškozeným kolem z benzínky odjel pokračovat v cestě po dálnici D1, kde si v průběhu jízdy všiml ucházející pneumatiky a zastavil v odstavném pruhu, aby kolo vyměnil," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Toho využili zloději, kteří zastavili poblíž. Jeden z nich se nepozorovaně přiblížil k nepojízdnému vozu. Následně stačilo už jen vzít na sedadlech volně položenou peněženku nebo příruční tašku.

Muž měl podmínku do roku 2016

Jak mluvčí doplnila, poškozené řidiče si třiačtyřicetiletý Albánec tipoval natolik dobře, že mu tyto dva skutky vynesly 2,4 miliónu korun. Jeden z okradených totiž zrovna ve vozidle převážel v hotovosti téměř devadesát tisíc eur (přes 2,2 miliónu korun).

Kriminalisté následným šetřením zjistili, že zadržený cizinec už byl v minulosti několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost a aktuálně byl po podmínečném propuštění z vězení ve zkušební době až do roku 2016.

Vyšetřovatel jej obvinil z krádeže i neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Na verdikt soudu si počká ve vazbě.

Půl miliónu v kabelce

Další skupinu podezřelých, kteří na výše popsaném pachateli fungovali zcela nezávisle, kriminalisté zadrželi v průběhu listopadu. Jednalo se o tři muže z Albánie.

Této skupince prokázali kriminalisté minimálně osm případů krádeží věcí z vozidla po předchozím propíchnutí pneumatiky. Poškozené si tipovali zejména na parkovištích poblíž poboček bankovních ústavů, kde sledovali osoby vybírající hotovost z bankomatů. Tam i propíchli jednu z pneumatik a oběti se nenápadně drželi až do té doby, kdy zastavil, aby zjištěnou závadu odstranil.

Řidiči bohužel nechávali svá vozidla odemčená a vůbec si nevšimli, že se k nim přiblížil cizí člověk a z auta jim odcizil hotovost a cennosti. Tímto způsobem si skupinka pachatelů přišla na téměř 1,5 miliónu korun. Největším jejich úlovkem bylo odcizení kabelky z vozidla BMW na jedné z brněnských benzínek. V tašce bylo více než půl miliónu korun v hotovosti.

Dva muži jsou stíháni na svobodě, nejaktivnější z nich je ve vazbě. Podle způsobu páchání trestné činnosti se takzvaní „píchači“ popsaných skutků dopouštěli od prosince loňského roku. Vybírali si hlavně cizince a luxusnější vozy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Brno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín