KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Obviněný brněnský soudce byl dočasně zbaven funkce

Soudce Městského soudu v Brně Jiří Pešek, kterého protikorupční policie obvinila z nepřípustného ovlivňování několika kauz, zřejmě načas přijde o talár. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) ve středu rozhodl o zahájení řízení o dočasném zproštění výkonu funkce až do pravomocného skončení trestního stíhání. Právu to potvrdila mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.


„Ve středu bylo vypraveno oznámení o zahájení řízení, ve kterém byl soudce vyzván, aby se do tří dnů od doručení oznámení vyjádřil. Neprodleně po uplynutí lhůty ministr spravedlnosti Pavel Blažek rozhodne o dočasném zproštění výkonu funkce soudce,“ prohlásila mluvčí.

Městský soud v Brně byl už o trestním stíhání jednoho ze svých soudců vyrozuměn, ale vyšetřovatelé neprozradili žádné podrobnosti.

„Ze strany policejního orgánu byly sděleny pouze informace o tom, že trestní stíhání bylo zahájeno pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a zasahování do nezávislosti soudu,“ potvrdila mluvčí soudu Gabriela Stočková s tím, že soud jako takový nemá žádnou zákonnou možnost, jak proti trestně stíhanému soudci zasáhnout a vše tudíž leží na bedrech ministerstva.


(Zdroj: Krimi Zprávy Brno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín