KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Tři amnestovaní vězni napadali v Praze na ulici kolemjdoucí

Plošné propouštění vězňů na základě prezidentské amnestie se začíná projevovat i v ulicích. V Praze museli policisté ve středu večer řešit případ dvou amnestovaných vězňů, kteří napadali kolemjdoucí. Dalšího propuštěného vězně zadrželi ve čtvrtek.


O případech informovala pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Vážnější případy pražští policisté v souvislosti s amnestií vyhlášenou prezidentem nezaznamenali.

"Včera (ve středu - pozn. red.) před 22:00 telefonovalo na tísňovou linku několik osob, které policistům oznámily, že na jedné z čerpacích stanic v Novopacké ulici vyhazují dva muži z polic zboží a chovají se nevhodně ke svému okolí," informovala mluvčí.

Na místo proto vyrazili policisté. "Po několika málo minutách zjistili, že dva muži ve věku sedmadvacet a šestačtyřicet let byli o několik hodin dříve propuštění z valdické věznice, a protože nezpůsobili žádnou škodu na majetku, celý případ vyřešili domluvou," dodala.

Poté, co policisté odjeli, ale oba muži pokračovali v rušení nočního klidu, když na ulici pokřikovali a slovně a fyzicky napadali kolemjdoucí. "Policisté tak vyjížděli podruhé k této dvojici, kterou nakonec zajistili pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, a to neuposlechnutí výzvy," doplnila Rösslerová, podle které byli muži po sepsání protokolu propuštěni a nyní jim hrozí až pětitisícová pokuta.

Skončil na záchytce

Další případ, v němž hlavní roli sehrál amnestovaný vězeň, zaznamenali pražští policisté ve čtvrtek ráno. Sedmatřicetiletý podnapilý muž se choval v Holešovicích agresivně. Policisté proto muže uklidnili a celý incident vyřešili domluvou. Muž navíc slíbil, že odjede na Moravu za rodinou.

Tam ale nedojel. "Policisté muže nalezli u výstupu z metra Florenc krátce po poledni, ten se však opět choval nevhodně k okolí a byl agresivní. Policisté nakonec opilého čerstvě propuštěného vězně převezli na protialkoholní záchytnou stanici s více jak 3,6 promile alkoholu v dechu," uzavřela mluvčí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Praha)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín