KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Muž provozoval Amsterdam shop, policie zabavila 13 tisíc drogových zásilek

Výnosný internetový byznys se syntetickými drogami překazila v těchto dnech ostravská policie. V bytě v Českém Těšíně zajistila 13 tisíc balíčků s různými chemikáliemi připravených k balení a odeslání. Zároveň zadržela Poláka, který se právě chystal odeslat 25 zásilek na různá místa v České republice. Muž podle policie provozoval internetovou prodejnu Amsterdam shop.


Podle policie ale zatím není jasné, jaký je vztah zadrženého Poláka s jeho krajanem, který byl v České republice již odsouzen za provozování kamenného Amsterdam shopu ve Stodolní ulici v Ostravě. Část trestu strávil ve vazbě, zbytku se vyhnul díky prezidentské amnestii. Policie se prozatím domnívá, že nově zadržený obchodník jen chytře využil zavedenou obchodní značku.

Policie zatím zadokumentovala, že zboží od zadrženého muže si objednalo minimálně 100 zákazníků z celé České republiky. V nejbližší době je bude vyslýchat. První analýzy zadržených zásilek ukázaly, že jde o syntetické náhražky marihuany a pervitinu s obdobnými či spíše ještě silnějšími účinky.

„Rozbory ukázaly, že se nejedná o látky, které byly v roce 2011, kdy vstoupila v platnost novela příslušného zákona, zařazeny na seznam zakázaných drog. Mají trošku jiné složení, ale obdobné účinky,“ řekl šéf ostravské protidrogové policie Jiří Kopeček.

Dodal, že policie očekávala, že výrobci na novelu zareagují a pozmění molekulární strukturu látek tak, aby psychotropní účinky byly zachovány, ale aby drogy neobsahovaly látky uvedené v příloze příslušného zákona.

Muž tak nemůže být obviněn z nedovolené výroby drog, ale pouze z šíření toxikomanie, za které zákon stanoví maximální trest pět let vězení. „V současné době se obviněný cizinec nachází ve vazbě,“ dodal Kopeček.


(Zdroj: Krimi Zprávy Český Těšín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín