KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Svědek ve fotbalové úplatkářské kauze se přihlásil na policii

V Ostravě na státním zastupitelství se v pondělí přihlásil někdejší šéf ochranky brněnského fotbalového klubu, muž známý svými kontakty na pravicové extremisty a svědek v korupční kauze fotbalové Sigmy Olomouc v jedné osobě Luděk Hrubý.

 


 

Minulý týden si pro něj přitom jela do jeho bydliště v Mokré Horákově na Brněnsku zásahová jednotka poté, co měl mířit zbraní na svou přítelkyni. Hrubý ale stačil včas utéct, justici se ale pak přihlásil s tím, že má strach o život.

Hrubý na sebe upozornil svou výpovědí u olomouckého okresního soudu z minulého týdne, kde v kauze údajného úplatku mezi i fotbalovými kluby Sigmou Olomouc a střížkovskými Bohemians vypověděl, že za pokusem ovlivnit zápas mezi oběma celky měl stát brněnský fotbalový klub.

Jeho výpověď, v které označoval za aktéra případu brněnského fotbalového činovníka a expředsedu českého fotbalového svazu Pavla Mokrého, ale byla označena za nevěrohodnou. Hrubý měl pak o dva dny později řádit doma, kdy měl držet své přítelkyni u těla pistoli za přihlížení jejich malého dítěte.

„Na místo byla povolaná zásahová jednotka vzhledem k tomu, jakou trestní minulost má za sebou pan Hrubý a jaké jsou jeho fyzické dispozice. Stačil ale utéct, takže jsme si pro něj dojeli v pondělí večer do Ostravy a eskortovali jsme ho do Brna. Za nebezpečné vyhrožování se zbraní mu hrozí až tři roky vězení. K němu domů jsme už byli volání víckrát, jeho přítelkyně ale vždy vzala oznámení zpátky. S čím se svěřil na státním zastupitelství v Ostravě, ale nevím,“ prohlásil šéf policistů z Brna-venkova Jaromír Novotný v reakci na spekulace, že by úplatkářská kauza mohla být ovlivněna policejním Toflovým gangem.

Ten představuje skupinu policistů a bývalých detektivů, kteří měli na Brněnsku vydírat podnikatele a za peníze ovlivňovat případy. Jedním ze zadržených, který měl být také členem skupiny, byl totiž bratr Pavla Mokrého Lubomír, někdejší pracovník brněnské expozitury policejní inspekce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín