KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Ubil vlastní matku, jde sedět na 12 let

Za brutální ubití vlastní matky si šestatřicetiletý Martin Stoklasa odpyká s konečnou platností 12 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. Rozhodl o tom ve středu Vrchní soud v Olomouci, který v celém rozsahu potvrdil zářijový verdikt ostravského krajského soudu.


K osudnému incidentu došlo letos v lednu v Novém Jičíně, kdy syn svou matku v jejím bytě velkou intenzitou kopal do horní části těla. Roztrhl jí přitom slezinu, což vedlo ke krvácení do břicha. Žena poté upadla do bezvědomí a po převozu do nemocnice druhý den zemřela.

„Vrchní soud zamítl odvolání obžalovaného jako nedůvodné. Trest je v tomto případě přiměřený. Nebyl důvod zasahovat do rozsudku krajského soudu,“ řekl Právu mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Argument obhájce obžalovaného, že by měla být zohledněna nízká mentální vyzrálost jeho klienta, soud odmítl.

Stoklasa už byl dvakrát souzen za to, že matku okradl. Jednou jí odcizil vůz a havaroval s ním. Matku od listopadu roku 2009 převážně v opilosti opakovaně vulgárně urážel, vyhrožoval jí zabitím, bral peníze a konflikt mnohdy skončil jejím fyzickým napadením. V bytě několikrát kvůli tomu zasahovala i policie.

Do vězení nyní půjde násilnický syn za těžké ublížení na zdraví a týraní osoby žijící ve společném obydlí. Kromě toho musí Všeobecné zdravotní pojišťovně nahradit náklady za lékařskou péči o matku ve výši téměř 95 tisíc korun.


(Zdroj: Krimi Zprávy Olomouc)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín