KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hádky a hrubé urážky v soudní síni. Příbuzné odsouzených musela vyvést policie

Justiční stráž a policie musely v úterý zasahovat při vyhlašování verdiktu domažlického soudu. Ten rozhodoval v případu čtveřice obviněných ze Znojma, která loni v říjnu okradla v Chocomyšli na Domažlicku 70letou důchodkyni o půlmiliónu korun. Souhrnně je soud podělil 15,5 rokem vězení. Lucie Biháryová (24), Kristýna Pilarová (52), Lucie Kudríková (28) a Tomáš Biháry (27) odešli ze soudní síně s nepodmíněnými tresty ve výši čtyři, pět, čtyři a 2,5 roku vězení.


Napjatá atmosféra se u soudu vystupňovala ve chvíli, kdy začalo předčítání verdiktu. Příbuzní odsouzených začali slovně napadat soudce i státní zástupkyni. Ji i předsedu senátu častovali velmi hrubými nadávkami.

Emoce v soudní síni nakonec musela zklidnit policie a justiční stráž, která několik lidí vyvedla i přes jejich odpor ven.

Domažlický soud řešil případ zlodějského čtyřlístku, který si vytipoval domek penzistky Bohumily Němečkové. Do něj vešly všechny tři ženy. Zatímco dvě z nich upoutávaly pozornost seniorky, třetí prošmejdila dům a sebrala více než půl miliónu korun ze šatní skříně. Pak odjely ve voze řízeném Bihárym. Ten havaroval po pár kilometrech v Lučici na Klatovsku, kde po smyku skončil ve sloupu veřejného osvětlení.

Z místa nehody všichni utekli a zavolali si taxíka. Policisté skupinu zadrželi před Českými Budějovicemi přímo v taxíku.

U soudu svalovali vinu jeden na druhého. Podle Biháryové peníze ukradla Pilárová. Ta to odmítla. „S Kudríkovou jsme se té paní ptaly, jestli nemá králičí kožky nebo staré baterie. Stály jsme v chodbičce, kde byla Pilárová, nevím. Pak se tam ale najednou objevila, vyšla z nějaké místnosti. Ta paní ji chytla a začala na ni řvát, co tam dělala. Pilárová jí na to řekla, že byla na záchodě. Potom jsme odešly ven a odjely,“ prohlásila Biháryová.

O krádeži peněz jí prý Pilárová řekla až po bouračce během cesty. „Přesvědčila mě, abych to vzala na sebe, že mě nezavřou. Dala mi ty peníze a ještě mikinu, kterou měla na sobě. Řekla, že když nás chytnou, mám vypovědět, že tam nebyla a že o tom nevěděla,“ pokračovala dále Biháryová. Stejně vypovídala i Kudríková.

Na svatbu v pantoflích

Zjevně rozezlená Pilárová naopak tvrdila, že se o krádeži peněz dozvěděla až po zadržení policií. „Obě si to vymýšlí, domluvily se na mě. Já jsem nic neukradla, peníze se našly u Lucky,“ trvala na svém Pilárová.

Klíčovým svědkem byl taxikář, který je vezl zpět na Moravu. „Chtěli do Brna, že prý tam jedou na svatbu. Moc se mi to nezdálo, protože ženské měly na sobě obyčejné sukně a na nohou pantofle,“ popisoval taxikář.

Během jízdy mu do auta zavolali policisté. „Ptali se mě, koho vezu a jestli pasažéři odpovídají tomu a tomu popisu. Bylo jasný, že je nějaký průšvih. Tak jsem předstíral, že mluvím se zákazníkem. Řekl jsem do telefonu, ať se nezlobí, že se momentálně nacházím daleko od Klatov a jedu přes Budějovice směrem na Brno, takže pro něj nemůžu přijet,“ pokračoval taxikář.

Během cesty se s pasažéry bavil normálně. „Nedával jsem na sobě nic znát stejně jako oni. Před Budějovicemi nás zablokovali policajti a následovala akce po americku. Během pár vteřin jsme byli všichni na kapotě, docela se mi ulevilo,“ uzavřel taxikář.


(Zdroj: Krimi Zprávy Znojmo)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín